featured

Down sendromlu tekvandocular şampiyonluk istiyor

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Pendik Belediyesi’nin down sendromlulara yönelik açtığı tekvando kursunda eğitim gören gençler, idmanlarına devam ediyor. Hem eğlenen hem de çalışaan atletler, ulusal şampiyonalara katılmayı hedefliyor.

Niğdelioğlu: “Proje duyuldukça daha çok öğrencinin gelmesini bekliyoruz”

Pendik Belediyesi Tekvando Antrenörü Azmi Niğdelioğlu, AA muhabirine açıklamalarda bulundu. Niğdelioğlu, “Şu anda 7 özel öğrencimiz var. Bu ay içinde imtihan yaptık ve sarı yeşil jenerasyon oldular. Proje duyuldukça daha çok öğrencinin gelmesini bekliyoruz.” ifafdelerini kullandı.

Tekvandoda down sendromlu bireylere özel şampiyonalarının olduğunu, buna katılmayı planladıklarını lisana getiren Niğdelioğlu, “İlk başta nasıl yaparım, nasıl davranmalıyım üzere tereddütlerim vardı lakin işe başladıktan sonra antrenörlük hayatımın en memnun periyodu diyebilirim. Türkiye’deki öteki antrenörlere de az da olsa özel atletlerle tekvando eğitimi vermelerini tavsiye ediyorum.” dedi.

“Bir bakıyoruz, tekvandoyu bırakmış erik kısmına geçmişiz”

Niğdelioğlu, “Bazıları latife hareketleri yapıyor. Benden yana kasvet yok lakin aileleri ‘hocaya karşı latife yapmayın’ diye onları uyarıyor. Çok samimi formda onlara karşılık veriyorum. İdman vaktinde çok memnunlar. Dersin ortasında bir bakıyoruz, tekvandoyu bırakmış erik kısmına geçmişiz. Çok zevkli geçiyor. O kadar memnunlar ki biz de çok memnunuz. Bu imkanları verdiği için belediyemize teşekkür ediyoruz. Çok hoş ortamlarda spor yapıyorlar. Haftada 2 gün gelecekler lakin başlangıç düzeyinde haftada bir gün 1 saat biçiminde idman yapıyoruz. Daha sonra 2 güne çıkaracağız.” formunda konuştu.

Özlem Akdeniz: “En güçlü olacağıma inanıyorum”

Tekvando eğitimi gören özel atlet Hasret Akdeniz, şampiyon olacağına inandığını lisana getirerek, “Kuşağımı da aldığım için memnunum. Yarışlara katılacağız. Her vakit kazanacağım. En güçlü olacağıma inanıyorum.” açıklamasını yaptı.

Mustafa Gürbüz: “Antrenmanları seviyorum”

Kursiyerlerden Mustafa Gürbüz haftada bir gün idmanlara geldiğini aktardı. Gürbüz, “Antrenmanları seviyorum. Bazen idmanlar sırasında hocama latifeler yapıyorum. Annem, hocama latifeler yapmamam için uyarıyor lakin tekrar de yapıyorum. İdmanlar hoş geçiyor.” diye konuştu.

Eğitim gören özel bireylerden Doğukan’ın annesi Sevda Yeniay da çocuğunun tekvando kursunu çok sevdiğini söz etti. Pandemi devrinde çocuğunun meskende çok sıkıldığını, hareketsizlikten kilo aldığını aktaran Yeniay, atletlerin burada çok hoş eğlendiğini söyledi.

Sevda Yeniay: “Antrenman günlerini iple çekiyoruz”

Yeniay, “Aktiviteler yaparak toplumsal hayata karışıyorlar. Bizim için çok güzel. Buraya zevkle geliyorlar. İdman günlerini iple çekiyoruz. Spora gideceğiz diye her şeyi kenara bırakıyoruz. Kendi kümesi ve arkadaşlarıyla çok keyifli.” biçiminde konuştu.

Down sendromlu tekvandocular şampiyonluk istiyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Spor Haber ve Spor Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!