featured

Cihat İlhan idmanlarını Erzurum ve Kenya’da yapıyor

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kırklareli Gençlik ve Spor Müdürlüğünde atletizm antrenörü olarak da misyon yapan Cihat İlhan geleceği hakkında açıklamalar yaptı.

7 yaşında başladım

İlhan spor mesleğine 7 yaşındayken, atletizmle ilgilenen ablasının peşinde koşarak başladığını daha sonra vücut eğitimi öğretmeninin de teşvikiyle atletizmin hayatının bir modülünü olduğunu söyledi.

2014’te birinci oldu

2014’te Portekiz’de düzenlenen Şampiyon Kulüpler Kupası’da birinci olduğunu belirten İlhan, ulusal ekip ismine katıldığı maraton ve yarı maratonlarda kürsüye çıkarak Türkiye’ye birçok madalya kazandırdığını açıkladı.

25 ülkede maratonlara katıldı

Genç sportmen Almanya’nın Düsseldorf kentinde yapılan maratonda 2 saat 23 dakika 12 saniyelik derece elde ettiğini, Kenya, Portekiz, Hırvatistan, Bosna-Hersek ve Fransa’nın da ortalarında olduğu 25 ülkede maratonlara katıldığını anlattı.

Kenya’da 6 ay kamp yaptım

İlhan, “Kenya’da 6 ay kamp yaptım bu süreçte. Türkiye’ye döndüğümde Balkan Şampiyonası’nda üçüncü oldum. Birebir vakitte Balkan Yarı Maraton Şampiyonası, Balkan Maraton Şampiyonası ve Avrupa Kulüpler Kros Şampiyonası’nda koştum. Avrupa’da 23 yaş altı kategorisinde en yeterli koşan atlet unvanını aldım.” dedi.

Rakım idmanları Erzurum’da

Rakım idmanlarını Erzurum’da, kış idmanlarını ise Kenya’da gerçekleştirdiğini söyleyen İlhan, “Antrenmanlarımız kuvvete dayalı değil de daha çok uzun ara oluyor. Mesela 30, 35, 40 kilometre koşuyoruz. Piste geldiğimiz vakit 5 kilometre ısınıyoruz. Dört defa 5000 metre yapıyoruz. Soğumayla birlikte 35-40 kilometreleri bulabiliyor” tabirlerini kullandı.

Hedef Paris Olimpiyatları

Gelecek amacının Paris Olimpiyatları olduğunu söyleyen İlhan “İnşallah 2024 Paris Olimpiyatları yolunda hoş bir derece elde edip, ülkeme, bayrağıma, milletime bunu ikram ederim. Hayalim Türk atletizm tarihinde parmakla gösterilen atletlerden biri olmak.” dedi.

Cihat İlhan idmanlarını Erzurum ve Kenya’da yapıyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Spor Haber ve Spor Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!