featured

Dursun Özbek: “Hedefimiz 500 Konteyner”

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Galatasaray, Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve Türkiye’yi derinden etkileyen zelzelelerin akabinde başlattığı yardım kampanyası ile toplanan gereçleri afet bölgelerine göndermeye devam ediyor. Bu çalışmalara sarı-kırmızılıların eski lideri Adnan Polat da takviye oldu. Daha sonra Galatasaray Lideri Dursun Özbek ile Galatasaray eski lideri Adnan Polat basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

“5 günde 57. tır yükleniyor”

Depremin birinci gününden itibaren stadyumda yardım çalışmaları için alan belirlediklerini belirten Dursun Özbek, “5 günde 57. tır yükleniyor. Hatay’da ve Maraş’ta iki tane büyük lojistik depo tuttuk. Gideceği yere kadar dağıtımı yapıldı. Tırın oraya indiği vakit hedeflediğiniz kitleye ulaşması mümkün olmuyor. Onun büyük uğraşı içindeyiz. Erden Timur şu an kendisi Maraş’ta. Bölgeyi büsbütün gezerken, bu tip lojistik takviyeleri hazırlıyor. Yardım davetimize karşılık veren bütün herkese teşekkür ediyorum.

“Hedefimiz bunu 500’e çıkarmak”

İnanılmaz bir dayanak var. Buradaki çalışmalara herkes emek veriyor. Onlara da teşekkür ediyorum. Türk milletinin başı sağ olsun. Enkaz altında hala vatandaşlarımız kurtarılma çalışılıyor. Çok yaralı vatandaşlarımız var. Onlara acil şifa diliyorum. Allah bir daha bu tip felaketlerden milletimizi korusun. Yardım kampanyasına ağır ilgi var. İki tane yardım toplama bölgemiz var. Taç Spor Tesisleri’nden buraya sevk ediliyor. İkinci bir operasyon, barınma gereksinimine olacak. Bilhassa tuvaletle ilgili sorun var. Onun teminine çalışılıyor. Birinci başta 100 konteyner dayanak göndereceğiz. Amacımız bunu 500’e çıkarmak. Bütün Galatasaray topluluğuna davet yapıyorum” diye konuştu.

Adnan Polat: “Elimizden gelen her şeyi yapacağız”

Acılarının çok büyük olduğunu söyleyen Adnan Polat ise, “Türk milletinin başı sağ olsun. Dursun lidere, Galatasaray idaresine, burada emek veren herkese bir vatandaş olarak teşekkür ediyorum. Bu acı günde oradaki kardeşlerimizi yalnız bırakmıyorlar. Elimizden gelen her şeyi yapacağız. Polat Holding olarak şunu gözledik, vatandaşlarımızın hepsi besin, yiyecek, içecek gönderiliyor fakat teknik materyale de gereksinim var.

“50 tane konteyner konut gönderiyoruz”

Bu manada Türkiye Rüzgar Gücü Birliği olarak 300 tane teknik adamı o bölgeye gönderdik. Orada çalışmayan, kopan kablolara yardım ediyorlar. Şu anda zelzele bölgesinde çalışıyorlar. 50 tane konteyner mesken gönderiyoruz. 100 tane de şu an Macaristan’da hazırlıyoruz, onlar gelecek. Tuvalet muhtaçlığı var. Taşınabilir tuvalet ile çalışmalarımız var. Macar devletine ve halkına da teşekkür ediyorum. Onlar da önemli manada yardım ediyorlar. Yunanistan’a teşekkür ediyorum. Önemli olarak yardım ediyorlar” formunda konuştu.

Lucas Torreira: “Bizi burada çok sıcak karşılamışlardı, biz de elimizden geleni yapmak istiyoruz”

Galatasaray, Türkiye’yi derinden sarsan sarsıntıların akabinde başlattığı yardım kampanyası ile toplanan gereçleri afet bölgelerine göndermeye devam ediyor.

“Ülke çok sıkıntı vakitlerden geçiyor”

Nef Stadyumu’nda birçok gönüllünün takviye verdiği çalışmalara, sarı-kırmızılıların Uruguaylı futbolcusu Lucas Torreira da katıldı. Burada basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Torreira, “Ülke çok güç vakitlerden geçiyor. Çok fazla mağdurun olduğu bir felaket yaşandı. Yabancılar olarak bizi burada çok sıcak karşılamışlardı. Biz de elimizden geleni yapmak istiyoruz.

Onlara takviye olmak istiyoruz. Grup arkadaşlarımla da ortamızda konuşuyoruz. Aslında ben 3 gündür hastaydım. Çok vaktimiz olmadı. Kadro olarak neler yapabiliriz ortamızda konuştuk. Çok fazla muhtaçlık olduğunun farkındayız. Bununla ilgili olarak da çalışmalar yapıyoruz” diye konuştu.

Dursun Özbek: “Hedefimiz 500 Konteyner”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Spor Haber ve Spor Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!