featured

Galatasaraylı İsmail Çipe’nin Sarsıntı Çabası

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Galatasaraylı futbolcu İsmail Çipe, Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve etraf vilayetlerde de tesirli olan sarsıntı felaketi sonrasında memleketi Hatay’a gitti. Arama kurtarma çalışmalarında da vazife alan deneyimli kaleci, enkaz altından çıkan ailesini alarak İstanbul’a getirdi.

“Babam enkazdan çıktı”

Babası, ablası ve yeğeninin kendisi yoldayken enkazdan çıktığını lisana getiren İsmail Çipe, Demirören Haber Ajansı’na (DHA) yaptığı açıklamada, “İstanbul’dan Hatay’a gitmem 21 saat aldı, yollar çok berbattı. Sarsıntı günü öğle 12.30-13.00 üzere babam enkazdan çıktı.

“İnsanların çığlıklarını duyuyorsunuz”

Saat 13.30-14.00 üzere ise ablamlar çıktılar enkazdan. Onların bulunduğu binanın enkazı daha berbattı. 6 katlı bina 2 kat olmuştu. Onlar 5’inci katta oturuyorlardı, kendi uğraşları ile çıkmışlar. Her yerde görüyoruz ‘kimse yardıma gitmedi’ diye. Gittiğimde yaşadım, enkazların ortalarından geçerken insanların çığlıklarını duyuyorsunuz lakin hiçbir şey yapamıyorsunuz.

“Çünkü bölgedeki gruplar de enkaz altında kaldılar”

Çünkü bölgedeki takımlar de enkaz altında kaldılar. İkinci sarsıntının olmasıyla daha çok kayıp yaşandı; akrabalarımız, dostlarımız gitti.

İlk sarsıntı yaşandı, Kahramanmaraş’ta tesiri çok oldu ancak Hatay da birebir formda. Birinci zelzeleden sonra konutundan bir şey almaya gidenler ikinci zelzeleye yakalanarak enkaz altında kaldı” diye konuştu.

“Yeğenimin kalça kemiği kırık”

İsmail Çipe, 16 yaşındaki yeğeninin kalça kemiğinin kırık olduğunu tabir ederek, “Beton düşmüş üzerine yataktayken. Hastanede artık fakat durumu düzgün. Ailemden gere kalan şahısların durumları güzel. Fakat enkaz altında akrabalarımız var hala haber alamıyoruz” halinde konuştu.

Galatasaraylı İsmail Çipe’nin Sarsıntı Çabası

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Spor Haber ve Spor Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!