featured

FIFA’dan üç federasyona para cezası

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hüseyin Özkök – AJANSSPOR

FIFA Disiplin Heyeti Dünya Kupası’nda Hırvatistan, Sırbistan ve Suudi Arabistan’ın ülke federasyonlarına para cezası verdi.

Hırvatistan Futbol Federasyonu’na ceza

27 Kasım’da oynanan Hırvatistan – Kanada FIFA Dünya Kupası maçında FIFA Disiplin Talimatı’nın 16. unsuruyla ilgili ihlaller nedeniyle (bir spor karşılaşmasına uygun olmayan bir iletisi iletmek için söz ve objelerin kullanılması) buna bağlı olarak Hırvat taraftarların davranışlarıyla ilgili olarak 50.000 İsviçre Frangı para cezasına çarptırıldı.

İkinci ceza Sırbistan’a

24 Kasım’da oynanan Brezilya-Sırbistan müsabakasında FIFA Disiplin Talimatı’nın 11. hususu ve 2022 FIFA Dünya Kupası Yönetmeliği’nin 4. Unsuruna bağlı olarak soyunma odasında müsaade verilmeyen bir bayrak asılması nedeniyle 20.000 İsviçre Frangı para cezasına çarptırıldı.

Suudi Arabistan’a 15.000 İsviçre Frangı

22 Kasım ve 30 Kasım tarihlerinde oynanan Arjantin ve Meksika’ya karşılaşmalarında Suudi oyuncular tarafından alınan toplam altışar sarı karttan ötürü 15.000 İsviçre Frangı fiyatında iki farklı para cezası aldı.

FIFA’dan üç federasyona para cezası

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Spor Haber ve Spor Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!