featured

Fenerbahçe’den sonra Beşiktaş! Atatürk önerisi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Özgür SANCAR -AJANSSPOR

Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılında Mustafa Kemal Atatürk’ü onurlandırmak isteyen kulüplerin çalışmaları sürüyor. Fenerbahçe’den sonra Beşiktaş’ta da bu bahiste tartışmalar yapılıyor.

Ali Koç, Fenerbahçe Atatürk Stadı’na dayanak verdi

Fenerbahçe’de Ülker Stadı’nın isminin Atatürk olarak değiştirilme teklifine lider Ali Koç’tan takviye gelmişti. Koç, Fenerbahçe Atatürk Stadı için “Cumhuriyetin 100.yılındaki en değerli vazifelerimizden biri” tabirini kullanmıştı.

Hasan Arat’tan Atatürk önerisi

Radyospor’da Özgür Sancar’ın canlı yayın konuğu olan Beşiktaş’ın eski yöneticisi Hasan Arat’tan siyah beyazlılara Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılıyla ilgili Atatürk önerisi geldi.

Hasan Arat: Stadın ismi keşke Atatürk olsa…

Beşiktaş’ın önde gelen isimlerinden, eski 2. lider Hasan Arat, “Stadımızın ismi keşke Atatürk Stadı olsa, ben bu mevzuda her türlü takviyesi veririm; ancak bu idarenin vereceği bir karar” dedi.

Arat’tan idareye teklif: Atatürk anıtı

Arat, siyah beyazlı camiya şu teklifte bulundu: “Benim teklifim, stadın Dolmabahçe’ye bakan tarafında bir Atatürk anıtının yapılması istikametinde. Takdir idarenindir.”

Arat: Sıkıntı vakitlerde dayanak vermek gerekir

Beşiktaş’ta gergin geçen Divan Şurası toplantısını da pahalandıran Arat, “Ben Beşiktaş’a 1977 yılında sportmen olarak adımımı attım. 45 sene oldu. 2. başkanlık yaptım. Camiamı her vakit takip ediyorum. Yalnızca başarılı vakitlerde değil, başarıyı paylaşmak kolaydır. Topluluğun güç vakitlerde omuz vermek gerekir. Beşiktaş sıkıntı vakitlerden geçiyor. Bu sıkıntı vakitlerde topluluğun bizim burada olduğumuzu bilmesi gerekiyor” diye konuştu.

Hasan Arat lider adayı olacak mı?

Başkan adayı olup olmayacağı konusunda da açıklamalar yapan Arat şunları söyledi: “Ne formda, nasıl olur onu vakit belirler; lakin 1977’den bu yana ben buradayım. Şimdi seçim gündemi yok, bu sıkıntı periyodu daima birlikte aşmalıyız. Gerisine Beşiktaş Genel Heyeti karar verir.”

Hasan Arat kimdir?

1959 yılında Adana’da doğan Hasan Arat, 1977-1981 yılları ortasında Beşiktaş basketbol kadrosunda forma giydi. 1998-2000 yılları ortasında Beşiktaş idaresinde 2. başkanlık vazifesinde bulundu. Arat, Avrupa Olimpiyat Komitesi Yürütme Konseyi, Dünya Atletizm Yürütme Şurası ve Türkiye Olimpiyat Komitesi Yürütme Heyeti’nde üye olaark misyon yapıyor.

Fenerbahçe’den sonra Beşiktaş! Atatürk önerisi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Spor Haber ve Spor Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!