featured

Dünya Kupası’nda özgür Filistin yayın kestirdi!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AJANSSPOR HABER

Dünya kupası’nda son 16 maçları başladı. İngiltere, dün gece Senegal’i 3-0 yenerek çeyrek finalde son Dünya şampiyonu Fransa ile eşleşti. Maçtan sonra canlı yayın yapan İsrail televizyonu güç anlar yaşadı.

Muhabir, İngiliz taraftarlarla söyleşi yaptı

Katar’daki Al Bayt Stadyumu’nun dışından canlı yayın yapan İsrail kanalının muhabiri, mikrofununu İngiliz taraftarlara yöneltti. Taraftarlar, Fransa’yı rahat yeneceklerini söylerken beklenmedik bir olay oldu.

“Filistin’e özgürlük”

Taraftarlardan biri, muhabirin elindeki mikrofona “Fransa’yı eleriz fakat ma en değerlisi Filistin’e özgürlük” diye bağırdı. İşte o anlar…

Kanal yayını kesti

Bazı öbür taraftarlar, “Özgür Filistin” telaffuzuna dayanak verdi. Taraftar kümesi oradan ayrılırken muhabirin “Sadece futbol” dediği duyuldu. Kanal, yayını keserek reklamlara gitti.

İsrail kanalının başına gelen birinci olay değil

Bu yaşanan olay, İsrail TV kanalının birinci olayı değil. Daha evvel bir Suudi Arabistan taraftarı İsrailli TV muhabirini azarlamıştı. AFP muhabiri tarafından çekilen imgelerde taraftar, “Sadece Filistin var, İsrail yok… Burada istenmiyorsunuz” diye bağırmıştı.

İsrail kanalına konuşmuyorlar

Bunun yanı sıra, Arap taraftarlar Katar’da İsrail medyasıyla konuşmayı reddediyor. Kimileriyse İsrail kanalının kameralarının önünde “Çok Yaşa Filistin” diye bağırıyor.

Katar bayraklarıyla Filistin bayrağı yan yana

Katar’daki maçlarda tribünlerde Filistin bayraklarının çokluğu da dikkat çekiyor. Birçok Katarlı, kendi bayraklarıyla birlikte bir Filistin bayrağını da otomobil camlarına asmış durumda.

İsrail-Filistin çatışması

İsrail-Filistin çatışması, 1967 Altı Gün Savaşı’nda İsrail’in Filistin topraklarını işgal etmesiyle başladı. Filistinliler, Gazze Şeridi’nde ve Batı Şeria’da İsrail işgaline maruz kalmaya devam ediyor.

Dünya Kupası’nda özgür Filistin yayın kestirdi!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Spor Haber ve Spor Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!