featured

Burak Yılmaz: “Yabancı sonu düşürülmeli!”

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

A Ulusal Kadro’nun eski kaptanı ve Fortuna Sittard oyuncusu Burak Yılmaz TRT Spor’a birçok mevzuda açıklamada bulunurken yabancı hududunun düşürülmesini istedi.

Psikolojik dayanak alıyorum

Burak Yılmaz “Hayatımda bir değişim var ancak bu yaşla alakalı. Keşke 20’li yaşlarda değişim gösterebilseydim. O vakit daha farklı Burak olurdu. Kırılganlık, değişim var. Zira futboldan sonrasına hazırlanıyorum. Profesyonel takviye, ruhsal dayanak alıyorum.

Yaşım ilerledikçe daha sakin oldum

Nasıl futbolcu olarak tırnaklarımla kazıyarak yeterli yerlere geldiysem hoca olarak da birebirini yapacağım. Yaşım ilerledikçe yaşıma bağlı olarak da daha sakin bir yapıda olduğumu hissettim. Çok hoş bir mesleğim oldu.

Şenol Güneş Türk futboluna kazandırdı

Şenol Güneş bana güvendi, Türk futboluna kazandırdı. Galatasaray beni Avrupa çapında bir futbolcu yaptı. Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor’dan ekmek yedim. Hiçbirinin emeklerini görmezden gelemem

Yabancı hududu düşürülmeli

Yabancı hakem kelam konusu olmamalı ve yabancı sonu düşürülmeli. Çok yabancı istiyorsanız, yabancı lider gelsin, yabancı hoca gelsin, yabancı gazeteciler gelsin. Hollanda’da yabancı sonu yok ancak sen o düzeye gel, sende de olmasın. Yabancı sonu olmasa Galatasaray’da şu an bir Türk futbolcu alana çıkabilir mi?

Hiçbir vakit para pul kelam konusu olmaz

Türk Ulusal Ekibi, teknik taktikten fazla hislerle oynanan bir platform. İstiklal Marşı’nı söylediğinde tüylerin diken diken olur. Hiçbir vakit para pul kelam konusu olmaz

Bambaşka bir Burak Yılmaz olabilirdi

Kendimde gözle görülür bir değişim var ve bu yaşla ilgili diye düşünüyorum. Keşke senin yaşındayken şimdiki başım olsaydı lafının gerçek olduğunu düşünüyorum. Artık ki değişimim 27 yaşındaki Burak Yılmaz’da olsaydı, farklı bir Burak Yılmaz olabilirdi.

Selçuk İnan en düzgününü yapacaktır

Selçuk İnan, Kasımpaşa’nın başına geçti. Çok memnunum, en düzgününü yapacaktır. Dört gözle maçlarını bekliyorum. Her hocanın, maçtan sonra ‘Bir oyuncu değiştirirken, şunu da oyundan almak zorundayım. Kadrom çorba oluyor.’ üzere kelamlar söylemesini hakikat bulmuyorum. Hocaysak, bunların dönem öncesinde planlanması gerektiğini düşünüyorum.

Jorge Jesus beni fanı yaptı

Şenol Güneş, Fatih Terim ve Mustafa Denizli’nin sizden çok etkilendiğini düşünmüyorum. Onlar çok deneyimli. Jorge Jesus, çok pahalı bir hoca, Türkiye’ye çok fazla şey öğretiyor. Altay’a sahip çıkması benim için çok pahalıydı ve beni fanı yaptı

Adana Demir’e ya da Beşiktaş’a gidiyor

Icardi, çok bedelli bir oyuncu. Fit olursa, Galatasaray’a ve ülkemize çok şey katar. Öbür sorunları var. Sakatlık olsun, özel hayatı olsun. Fakat onları halledebilecek bir oyuncu. Futbol hayatıma Fortuna Sittard ile devam edip orada bitirmek istiyorum. Bu net, boşu boşuna ‘Burak, Adana Demir’e ya da Beşiktaş’a gidiyor.’ diye haber yapmayın.” sözlerini kullandı.

Burak Yılmaz: “Yabancı sonu düşürülmeli!”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Spor Haber ve Spor Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!