featured

Beşiktaşlı Cenk Tosun’dan açıklamalar

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beşiktaş Harika Lig’e verilen ortayı Antalya kampında sürdürürken Cenk Tosun A Spor ekranlarındaki röportajında değerli açıklamalarda bulundu.

Şenol hoca bir baba üzere davranıyor

Cenk Tosun “Şenol hoca benim yeteneklerimin farkındaydı. Bende değişmedim sonuçta tıpkı Cenk yalnızca sakatlıkların akabinde güçlü olarak döndü. Valerien Ismael ile de çok çalışıyordum konuştum forma giymek istiyorum dedim fakat hocanın kararıydı. Şenol hoca bana güvendi formayı verdi iki gol bir asist yaptım. Şenol hoca ile ortamızda farklı bir bağ var. Hoca üzere değil bir baba üzere davranıyor.

Şampiyonluğun değerli adayı oluruz

Hoca tek bir taktiğe bağlı değil bize ikisini de öğretiyor. İki formasyonu deniyoruz. Üç maçımız çok değerli. 9 puanla atlattığımız vakit tekrar üst sıralara tırmanırız. Büyükler birbirleriyle oynuyor. Kayıpsız geçersek şampiyonluğun değerli bir adayı oluruz

Çocuklarım burnumda tütüyor

Çocuklarıyla ilgili bir görüntü izletilen Cenk Tosun duygulanarak görüntüyü izledi ve “Üç dört gün oldu lakin evlat çok öteki oluyor çok özlüyorum. İki saat olsa bile özlüyorum. Burnumda tütüyorlar onlara süratli bir halde dönmek istiyorum sakatlıksız.” dedi.

Futbolculuktan sonra teknik yönetici olmak istiyorum

Modern futbolda üçlü oynanıyor lakin yoran bir formasyon birebir vakitte tesirli. Benimde rolüm değişebiliyor öndeki üçlü de birbirine yakın oluyor. İşime geliyor cezasına daha yakın oluyoruz. Teknik yönetici olmak istiyorum. O denli planlarım var, o istikamette çalışma yapıyorum. Hoşuma giden egzersizleri yazıyorum, not alıyorum, hocalarıma soruyorum. Futbol hayatım bittikten sonra ben de teknik yönetici olmak istiyorum.

Premier Lig benim için uygun değildi

Avrupa’ya giden genç oyuncuları destekliyorum. Yurt dışı onlar için çok yeterli bir tecrübe olarak görüyorum. Premier Lig benim için uygun değildi İspanya’ya gitsem daha farklı olabilirdi. Sakatlık yaşadım lakin çocukluk hayalimdi. Vakti geri alsam yeniden gitmek isterdim.

Delle Ali’ye Güneş’in dokunuşlar düzgün gelebilir

Dele Alli ile Everton’da bir arada oynadık. Çok şakacı ve eğlenceli bir insan. Futbolculuğu da çok âlâ. Şenol hocanın dokunuşlarıyla yeterli bir yere gelebilir. O da ahenk sorunu yaşıyor farklı bir kültür. İngiltere’ye gittiğimde çok ahenk sorunu yaşamadım İngilizcem düzgündü. Almanya’ya da yakındı zorluk yaşamadım.

Avrupa Şampiyonasına gitmek istiyoruz

Milli Kadroda Kuntz ile aramız yeterli. Everton devrinde telefonlaşıyoruz. Son maçlarda forma bahtı buluyorum. Çok genç bir ekibiz en yaşlısı benmişim. Hocamızda uygun bir oyun ideolojisi var. Avrupa Şampiyonasına gitmek istiyoruz özledik.

Performansa nazaran kontratım uzayabilir

Kontratımda uzama hususu var. 1+1 olarak imza attım. O bir yıl, performansa nazaran uzama formu. Onun ayrıntılarına girmeyeyim. Belli bir sayıda gol yahut asist katkısı yaparsam, mukavelem otomatik olarak uzuyor.” sözlerini kullandı.

Beşiktaşlı Cenk Tosun’dan açıklamalar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Spor Haber ve Spor Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!