featured

Beşiktaş divanında Ethem Sancak krizi!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AJANSSPOR HABER

Beşiktaş Olağan Divan Konseyi toplantısında siyah-beyazlı kulübün borcu açıklanırken toplantıya Ahmet Akpınar ve Engin Baltacı’nın tartışması damga vurdu.

Ethem Sancak tartışması

Beşiktaş’ın toplam borcu 30 Eylül 2022 tarihi itibariyle 6 milyar 264 milyon 803 bin 267 TL olarak açıklandı. Geçtiğimiz günlerde “TMSF’ye düşerse Beşiktaş’ı satın alırım” diyen Ethem Sancak’ın ihraç edilmesi konusunda Beşiktaş Disiplin Konseyi Lideri Ahmet Akpınar ve ikinci lideri Engin Baltacı ortasında kürsüde tartışma yaşandı. İşte iki ismin açıklamaları.

Biz kararımızı verdik ihraç ettik

Beşiktaş Disiplin Heyeti Lideri Ahmet Akpınar “Beşiktaş’ta seçime girerken kimsenin adamı olmayacağız dedik Süleyman Seba’nın yolundan gittik. 6 aylık süreçte bunları yaptık. Tek teminatımız sizlersiniz oy veren vermeyen bize hürmet duyan herkese teşekkür. Biz kararımızı verdik öteki bir üyemizi de ihraç ettik.

Genel konsey üyelerine yalnızca hesap veririz

Ancak Genel Konsey son kararı verir. Kararımız yanlış ise buna Genel Şura karar verir. Affan Keçeci’nin dediği üzere Beşiktaş’a lisan uzatan herkese karşılık veririz. Şuralar ortası bir tansiyon yok. Her hususta bizden müsaade alacaksınız denildi hayır biz tarafsızız. Genel heyet üyelerine yalnızca hesap veririz.

O kararı vermek bizim boynumuzun borcuydu

Bu misyonu siz verdiniz hesabı da size veririz. O kararı vermek bizim boynumuzun borcuydu. İkinci liderle uyumlu olacağız dedik kahve içtik. Disiplin Konseyi adam ihraç edecekmiş ederse ben ederim diyerek göğsüne vuramazsın. Yetkiyi idare heyetine verdik. Çekismelerle konseyler ugraşarak bir yere gelinmez.

Emir komuta ile çalışmayacağız

Bir operasyon daha yapılmaya kalktı. Tevfik Yamantürk’ü biri ihraç edecek sen karar ver ben veremem bir konseydir burası dedim. Bir prosedür var 15 gün müddetlik bir savunma vakti var. Biz şura olarak idarenin yanındayız lakin buyruk komuta ile çalışmayacağız.” sözlerini kullandı.

Yönetimi yok sayıyorsunuz

Ahmet Akpınar’ın kelamlarına karşılık veren Beşiktaş ikinci lideri Engin Baltacı “Disiplin şurası üyelerinin yetkilerini Sayın Akpınar kadar biliyorum. Disiplin şurası karar şudur diye idare şurasına müracaatından sonra savunma faaliyete başlar. Disiplin konseyi bu işi yaparken biz kararı verdik gerisi Genel Şuranın derken idaresi yok sayıyorsunuz. Yeniden tüzüğümüze nazaran idarenin Genel Şuraya götürmesi diye bir durum yok. İdare heyeti Disiplin Heyetinin noteri değildir.

Ben atarım gitsin kaygısını genel heyete anlatsın

Hukukçularda incelesin ve bize önerin. Disiplin Konseyi Lideri disiplin heyetinin yok sayıldığnı söylüyor fakat gerçek değil. Bir sayın üyenin haber vermesi üzerine disiplin konseyi liderini aradım. 70 yaşından sonra şöhret olmaya meraklı değilim. Evet geldi ne yapacaksınız dedi. Ben atarım gitsin sıkıntısını genel şuraya anlatsın dedi.

Sen bu cümlede dört tane kusur yaptın

Sen atamazsın bu karar bende yani idarede. Sen bu cümlede dört tane kusur yaptın. Bir kendi kararını oyunu açıkladın. İki kendini disiplin şurasının yerine koydun. Üç idare konseyini yok saydın. Dört burası tank palet fabrikası değil Beşiktaş demişti bana işe siyaset karıştırdın dedim.” formunda konuştu.

Beşiktaş divanında Ethem Sancak krizi!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Spor Haber ve Spor Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!