featured

Fatih Çintimar, Adıyamanlı Birtakım Atletlerin Ailelerinden Haber Alınamadığını Açıkladı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye Atletizm Federasyonu (TAF) Lideri Fatih Çintimar, Kahramanmaraş merkezli zelzele nedeniyle, Bursa’dan dönüş yapan yaklaşık 30 atletin bir kısmının, ailelerinden haber alınamadığını söyledi.

“Çok sıkıntı bir süreç, büyük bir afet”

Çintimar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye’nin çok büyük bir afetle karşılaştığını belirterek, “Çok sıkıntı bir süreç, büyük bir afet. Allah tüm ülkemize yardım etsin. Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara geçmiş olsun. Vatandaşlarımızdan kan bağışı ve bölgeye yapılacak yardımlar konusunda hassas olmalarını istiyoruz.” dedi.

Bölgedeki atletlerin durumlarını belirlemek için çalışma yaptıklarını vurgulayan Çintimar, sarsıntıdan etkilenen vilayetlerden kimilerinde sportmen ve temsilcilere ulaşmakta ıstırap yaşadıklarını lakin sorunun çözüldüğünü lisana getirdi.

“Yıkılan konutlarının dışında olduğunu öğrendik”

Adıyaman’da yaşayan bir ulusal atletten uzun mühlet haber alamadıklarını da kaydeden Çintimar, “Milli atletlerimizden yürüyüşçü bir kızımızdan haber alamıyorduk Adıyaman’da. Daha sonra ağabeyiyle kendisinin yıkılan meskenlerinin dışında olduğunu öğrendik. Ailesi enkazda kalmış kızımızın, kurtarılmasını bekliyoruz inşallah.” diye konuştu.

“Bursa’dan Adıyaman’a dönen atletlerin bir kısmı ailelerinden haber alamıyor”

TAF Adıyaman Vilayet Temsilcisi Mehmet Seyit Durmuş’un eşi ve çocuklarının enkaz altında kaldığını vurgulayan Çintimar, “Çok şükür onlara ulaşıldı, yaralı durumdalar lakin şu anda sıhhat durumlarının düzgün olduğunu öğrendik.” tabirlerini kullandı.

Yurt dışındaki birtakım müsabakalarda olan ulusal sportmenlerin da ailelerinden haber alamadıklarını anlatan Çintimar, “Onlar da kaygılı formda bekliyor haber almayı. Adıyaman’dan gelen kümemizin Bursa’da iki gün süren Turkcell Türkiye 14 Yaş Altı Salon Türkiye Şampiyonası yarışı vardı. 30’a yakın atletimiz, Bursa’dan dönüş yolundaydılar, varmak üzereler memleketlerine fakat bir kısmının konutlarının yıkıldığı bilgisini aldık. Ailelerine ulaşamıyor kimi atletlerimiz. Kafile sorumlumuzla görüşüp, meskeni enkaz halinde olan çocuklarımızı ailelerinden haber almadıkları sürece enkaz bölgesine bırakmaması talimatını verdik. Gençlik Spor Vilayet Müdürlüğümüzün yurtlarına yönlendirdik çocuklarımızı. Onlara sahip çıkacağız bu süreçte.” değerlendirmesinde bulundu.

Fatih Çintimar, Adıyamanlı Birtakım Atletlerin Ailelerinden Haber Alınamadığını Açıkladı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Spor Haber ve Spor Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!