featured

Yüzme Federasyonu Lideri Erkan Yalçın, Türkiye’nin maksadını açıkladı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AJANSSPOR – HABER

Yüzme Federasyonu Lideri Erkan Yalçın, son vakitlerde ülkemizin yüzme sporundaki başarılarıyla ilgili TRTSpor’a konuştu.

Erkan Yalçın, AA’ya yaptığı açıklamada, Kısa Kulvar Dünya Şampiyonası’nın 13-18 Aralık’ta Avustralya’nın Melbourne kentinde düzenleneceğini söyledi. Yalçın, tertipte Türkiye’yi “taçlandırmayı” hedeflediklerini belirtti.

“Tüm imkanlar sağlanıyor”

Yalçın, Kısa Kulvar Dünya Şampiyonası’ndaki olimpik takımdaki atletlere “kayda değer” imkanlar sağladıklarını ve bunu artık “sistem olarak” öbür federasyonların da uygulamaya başladığını lisana getirdi.

Olimpik havuzdaki sportmenlerin neye gereksinimi varsa terapi, ruhsal dayanak, fitness, yarışa kadar bütün imkanların sağlandığını vurgulayan Erkan Yalçın, “Öncesinde esasen kamplarına da gittiler, yarışlarını da yaptılar. Hazırlanmaları gereken noktalarda hakikaten hazırlıklarını yaptılar.” tabirlerini kullandı.

“Milli kadro pek uygun gidiyor”

Yüzme sporunun öbür branşlardan güç olduğunu söz eden Yalçın, “2022’nin son yarışında ülkemizi en hoş halde taçlandırmaya devam etmek istiyoruz. Hazırlıklarımız, ulusal kadro çok uygun gidiyor. Bir aile üzere ahenk içinde ülkemize yakışır biçimde hareket ediyorlar. Avustralya’da çok sayıda yarı final, final ve madalya maksadımız vardır. Yüzme sahiden zordur.” dedi.

“Son kelam onlarındır”

Sporcuların madalya kazanacaklarından emin olduğunu tabir eden Yalçın, “O atlama taşına çıktığınız vakit farklı oluyorsunuz. O anki psikolojiyi biz bilmiyoruz. Çocuklarımız ellerinden gelini en güzel halde yapacaktır. Antrenörlerimizin onları profesyonel halde hazırladıklarını yerinde gördüm. Son kelam onlarındır. Bizi memnun edeceklerini düşünüyorum.” dedi.

“Başarılar devam edecek”

Yalçın, Peru’da düzenlenen dünya gençler şampiyonasında ulusal sportmenlerin bir birincisi gerçekleştirerek Türkiye’yi madalyayla taçlandırdığını, Merve Tuncel’in “altın kız, en değerli sporcu” seçildiğini, yüzmedeki bu muvaffakiyetlerin devam edeceğini söyledi.

“Tarihte birincileri yapmaya devam ediyorlar””

“Asıl maksadımız ve gayemiz milletimize yakışır biçimde yüzmeyi ihya ve inşa noktasında ne yapmamız gerekiyorsa bunları yapıyoruz.” diyen Yalçın, “Bunlar devam edecek. Hoş bir ivme kazandı, burası aile oldu. Her şeyden daha kıymetlisi burada kendi insanımıza güvenmekti inanmaktı. Onlara bu imkanları verdiğiniz vakit sonucunda bu türlü muvaffakiyetlerin çıkacağına inanıyorduk ve inandığımız noktadayız. Tarihte birincileri yapmaya devam ediyorlar.” değerlendirmesinde bulundu.

“Yüzmede gidebileceğiniz son nokta olimpiyatlardır”

Son olarak Paris olimpiyatlarında gayelerine ulaşmak istediklerini söz eden Yalçın, “Biz de federasyon olarak kurumsal manada gelişiyoruz. Memleketimize, milletimize hizmet etmenin memnunluğunu yaşıyoruz. Her biçimde burada bir kurumsallık var. Bakanlık ve Cumhurbaşkanımızın bize verdiği dayanaklar ve milletimizden aldığımız yürek bizi bu noktalara taşıyor. 2022 yılı bizim için hoş geçti. Önümüzde Paris olimpiyatları var. Yüzmede gidebileceğiniz son nokta olimpiyatlardır. Evvelkinde 9 sportmen, 17 kota, 2 davetle ülkemizi temsil ettik gayemiz tıpkı sayıyı koruyarak yarı final ve final gayeli olmaktır.” dedi.

Yüzme Federasyonu Lideri Erkan Yalçın, Türkiye’nin maksadını açıkladı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Spor Haber ve Spor Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!