featured

Antalyaspor’dan Türkiye Küçükler Ferdi Yüzme Şampiyonası’nda büyük muvaffakiyet

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AJANSSPOR – HABER

Türkiye Küçükler Ferdî Yüzme Şampiyonası’na 5 sportmen ile katılan Antalyaspor yüzme grubu sportmenler, 1500 metre hür kategorisinde tam takım derece elde etti.

Antalyasporlu yüzücüler’den büyük başarı

2-4 Aralık’ta Tozkoparan Olimpik Yüzme Havuzu’nda düzenlenen ve birinci 8’e giren sportmenlerin madalya ile ödüllendirildiği yarışların son günü yüzülen 1500 metre hür kategorisinde Boran Atasoy, Mevlüt Efe Güler, Muhammed Eyüp Oya, Deniz Keskin ve Teo Eren Hülagü sırasıyla ikincilik ve sekizincilik ortasındaki tüm sıraları doldurma başarısı gösterdi.

Antalyaspor’da Mevlüt Efe Güler, muvaffakiyetleri taçlandırdı

Heyecan dolu geçen gayrette Antalyaspor’da Mevlüt Efe Güler, 400 ve 800 metre hür kategorisinde iki üçüncülük elde ederek 1500 metre’de elde edilen muvaffakiyetleri taçlandırmış oldu.

Antalyaspor yüzme ekibi, Türkiye 4.’sü oldu

Öte yandan bayrak yarışında 4×200 metre’de elde ettikleri derece ile Türkiye 4.’sü olarak yarışları sonlandıran Antalyaspor yüzme ekibi Aralık ayı sonundaki yarışlar için tekrar İstanbul’a gidecek.

Antalyaspor’da iki atlet Türkiye Şampiyonası’nda yarışacak

Antalyaspor’un yüzmedeki başarısı yalnızca küçükler kişiselde sınırılı değik. Kırmızı beyazlı ekibinden 2 sportmen ise Samsun’da düzenlenecek olan Türkiye Şampiyonası’nda yarışacak.

Geçtiğimiz ay Bolu’da düzenlenen 11-12 Yaş Bölge Karşılaşmalarına katılan Antalyaspor Yüzme Ekibinin genç atletleri Beste Beyoğlu ve Lidya Erdoğan; elde ettikleri dereceler sonucunda A4, A3 ve A2 barajlarını geçti.

Türkiye Yüzme Şampiyonası ne vakit?

Antalyasporlu iki yüzücünün de yarışacağı Türkiye Şampiyonası, 09.12.2022 – 11.12.2022 tarihlerinde Samsun’da düzenlenecek.

Emir Batur Albayrak Avrupa Şampiyonu olmuştu

Türkiye Şampiyonası’nda da madalya kazanması beklenen Antalyasporda son olarak ulusal yüzücü Buyruk Batur Albayrak, 2022 Avrupa Gençler Açık Su Şampiyonası’nda 01:06.42’lik derecesiyle Avrupa Şampiyonu olmuştu.

Antalyaspor’dan Türkiye Küçükler Ferdi Yüzme Şampiyonası’nda büyük muvaffakiyet

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Spor Haber ve Spor Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!