featured

200 metre kelebek tarzında Türkiye Şampiyonu Beyza Işık’tan Olimpiyat kelamları

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AJANSSPOR – HABER

Yüzmede 3 sefer Türkiye Şampiyonu olan Edirneli yüzücü Beyza Işık, en büyük hayalinin Olimpiyatlar’da madalya almak olduğunu söyledi.

Beyza Işık’tan büyük başarı

Edirne’li sportmen Beyza Işık, 6 yıl evvel sudan korktuğu için başladığı yüzmede 3’üncü defa Türkiye Şampiyonu oldu.

Fenerbahçe’ye transfer oldu

Aldığı başarılı derecelerin akabinde Fenerbahçe Küçükler Yüzme Takımı’na transfer olan ulusal yüzücü Işık, en büyük hayalinin ise olimpiyatlarda madalya almak olduğunu söyledi.

“Küçüklüğümden beri de Fenerbahçe’yi tutuyorum”

Takım olarak Fenerbahçe’yi tuttuğunu tabir eden Işık, “Sabah akşam idmanlarımı aksatmadan çalışıyorum. Beslenmeme ve uyku sistemime de dikkat ediyorum. Küçüklüğümden beri de Fenerbahçe’yi tutuyorum ve hayalim Fenerbahçe’ye transfer olmaktı.

“Fenerbahçe’de yüzmek istiyordum”

Sarı lacivertli kulüpte spor hayatına devam etmek istediğini lisana getiren Işık, “Bu kulübe transfer olduğum için çok memnunum. Birinci evvel ailemle görüştüler, sonra bana fikrimi sordular. Ben de zati Fenerbahçe’de yüzmek istiyordum. Süreç bu türlü ilerledi, sonra da Fenerbahçe’ye transfer oldum.” dedi.

“Sudan sahiden çok korkuyordum”

Yüzme sporuna su korkusu olduğu için başladığını ve akabinde suyu çok sevdiğini anlatan Işık, “Yüzmeye su kaygım olduğu için başladım. 6 yaşındayken ailem kursa yazdırmıştı. Zira sudan nitekim çok korkuyordum. Sonra bırakmadım, suyu daha çok sevdim ve buralara geldim.” dedi.

“Ülkemi en düzgün formda temsil etmek istiyorum”

Yüzme sporundaki amacını de açıklayan Işık “Korkumu yendim. İnşallah daha da uygun olurum. Amacım, ulusal ekip formasıyla olimpiyatlarda ülkemi en âlâ biçimde temsil ederek, bayrağımızı göklere çıkarmak” diye konuştu.

Beyza Işık’ın kariyeri

Edirne Yüzme Kulübü’nde başladığı yüzmede birinci derecesini, Türkiye Yüzme Federasyonu 12 Yaş Ulusal Gelişim Projesi Ligi 200 metre kelebek tarzında Türkiye Şampiyonu olarak kazanan Beyza Işık, daha sonra 400 metre karışık tarzda 1’nci oldu

200 metre kelebek tarzında Türkiye Şampiyonu Beyza Işık’tan Olimpiyat kelamları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Spor Haber ve Spor Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!