featured

Dünya Kupası 2023 Konut Sahipleri ABD, Slovenya Ve Kanada’yı Seçti

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AJANSSPOR-HABER

Uluslararası Basketbol Federasyonu (FIBA) 2023 Basketbol Dünya Kupası’nın üç konut sahibi olan Filipinler, Japonya ve Endonezya, kendi ülkelerinde oynayacakları küme kademesi maçları için tercih ettikleri kadroları seçtiler.

FIBA İdare Şurası, mesken sahibi ülkelerle istişare ettikten sonra ABD’nin Filipinler’de oynayacağını, Slovenya’nın Japonya’ya Kanada’nın Endonezya’ya gideceğini onayladı. Hem Slovenya hem de Kanada Dünya Kupası’na katılmayı garantilerken ABD, elemelerin son penceresinde turnuvaya katılmak için gayret edecek.

Filipinler, kura çekiminde birinci torbaya yerleştirilecek

Her mesken sahibi ülke ticari nedenlerle tercih ettiği bir ekibi seçebilirken, seçimlerinin aktifliğin bütünlüğü yahut kura çekimi süreci üzerinde hiçbir tesiri olmayacaktır. Çin’in konut sahipliğinde gerçekleşen FIBA Basketbol Dünya Kupası 2019’da olduğu üzere, bu turnuva için küme etabı ve final etabı için turnuvaya mesken sahipliği yapan Filipinler, kura çekiminde birinci torbaya yerleştirilecek. Şubat 2023’te oynanacak son eleme penceresinden sonra FIBA Erkekler Dünya Sıralaması’nda en güzel derecelere sahip gruplar birinci torbada Filipinler’e katılacak. Bu nedenle ABD ve Filipinler, Filipinler’de gerçekleşecek dörtlü iki farklı kümede yer alacak.

Sıralamada 7’nci olan Slovenya’yı seçen Japonya ile Slovenya, küme basamağı maçlarını iki kümenin çaba edeceği Okinawa’da oynayacak. Kanada, Endonezya’nın başşehri Jakarta’da oynayacak ve FIBA Erkekler Dünya Sıralaması’nınen yeterli 8 ekibinden ikisi Endonezya’daki iki kümede onlara katılacak. FIBA 2023 Basketbol Dünya Kupası kura çekimi unsurlarının tamamı, şubat ayında elemelerin 6’ncı penceresi tamamlandıktan ve katılan 32 grubun tamamı belirlendikten sonra belirlenecek.

FIBA 2023 Basketbol Dünya Kupası’nın kura çekimi 29 Nisan’da yapılacak

Bu unsurlar, FIBA Erkekler Dünya Sıralaması ve coğrafik prensiplere dayalı olacaktır. FIBA 2023 Basketbol Dünya Kupası’nın kura çekimi 29 Nisan’da Manila’da yapılacak. Bu turnuva Dünya Kupası’nda 32 kadronun yer aldığı ikinci dünya kupası olacak.

Maçlar Manila’da dört kümede ve iki arenada, hem Okinawa hem Jakarta’da ikişer kümede oynanacak ve aktiflik 25 Ağustos 2023’te başlayacak.

Dünya Kupası 2023 Konut Sahipleri ABD, Slovenya Ve Kanada’yı Seçti

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Spor Haber ve Spor Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!