featured

Rafael Nadal’ın Depremzedeler İçin Türkiye’de Bir Yardım Maçına Çıkacak

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AJANSSPOR-HABER

İspanya’da yaşayan dünyaca ünlü menajer Bayram Tulumlu, Goal Türkiye’den Uğur Aktan’a konuştu. Türkiye’deki zelzele mağdurları için yardım toplama teşebbüslerine son hız devam eden Tulumlu, Rafael Nadal’ın Türkiye’de oynanacak bir yardım maçına çıkmayı kabul ettiğini açıkladı.

İspanyol kulüplerini devreye soktu

Deprem sonrası İspanyol kulüpleri ile bağlantıya geçen Tulumlu Real Madrid, Atletico Madrid ve Sevilla üzere dev kadrolardan önemli yardımlar topladı. Bilhassa Real Madrid’ten zelzele bölgesine önemli dayanak gittiğini belirten menajer yardımların devam edeceğini söyledi.

“Madrid takımları gerekeni yapacak”

Bağlantılarını devreye sokup dayanak topladığını belirten menajer “Her gün diğer kulüplerden farklı yardımlar alıyor ve bunları Türkiye’ye yolluyoruz. Atletico Madrid’in sahibi Miguel Angel Gil ile her gün birlikteyiz ve onlar da Real Madrid üzere gerekeni yapacak. Temaslarımızı devreye sokunca herkes elinden gelen dayanağı vermeye çalıştı.” dedi.

“Rafael Nadal oynamayı kabul etti”

Rafael Nadal’ın Türkiye için bir yardım maçına çıkmayı kabul ettiğini aktaran Tulumlu “Az evvel Rafael Nadal ile konuştum ve Türkiye’de geliri depremzedelere bağışlanacak bir yardım maçı oynamayı kabul etti. Real Madrid’in yardımını konsolosluğa teslim ettik, kısa müddet sonra Türkiye’de olacak. Arkadaşım Florentino Perez yardımların devam edeceğinin kelamını verdi.” tabirlerini kullandı.

“Sevilla kyafet, çadır ve battaniye yollayacak”

Sevilla’dan aldığı yardımı paylaşan menajer “Bu ortada Sevilla Sportif Yöneticisi Monchi de depremzedelerimiz için 10 bin euro bağışta bulundu. Sevilla Pazartesi günü çok sayıda kıyafet, çadır ve battaniye yollayacak.” dedi.

“Tarihi kesimin geliri bağışlanacak”

Türk futbol tarihinin en kıymetli modüllerinden birini satışa çıkaracağını duyuran Tulumlu “Bu ortada kendi ferdî koleksiyonumun en özel modüllerinden birini de depremzedeler için satışa çıkardım. Gheorghe Popescu’nun Galatasaray’a UEFA Kupası’nı kazandıran penaltı vuruşunu yaptığı sırada ayağında olan kramponu bildiğiniz üzere bendeydi ve bu tarihi kramponu satarak elde ettiğim tüm geliri depremzedelere göndereceğim.” tabirlerini kullandı.

Rafael Nadal’ın Depremzedeler İçin Türkiye’de Bir Yardım Maçına Çıkacak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Spor Haber ve Spor Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!