featured

İngiltere’de 42 yaşındaki Lauren Stott, Tekvando’da altın ve bronz madalya kazandı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AJANSSPOR-HABER

İngiltere Tekvando Federasyonu’nun düzenlediği ITF Open Championship turnuvasında siyah nesilli Lauren Stott, altın ve bronz madalya kazandı. 42 yaşındaki atletin öyküsü ise herkesi şaşırttı.

Oğlunu götürürken başladı

Stotts 2017’de oğlunu tekvando derslerine götürürken bu spora başladı. Geçtiğimiz beş yıllık dönemde Lauren Stotts ve oğlu siyah jenerasyon almayı başardı. İkili artık insanlara tekvando eğitimi veriyor.

“Kazanmak hakikaten şaşırtıcıydı”

Tekvando’da sadece 5 yıllık tecrübesi olan Stott, kürsüde şaşkınlığını gizleyemeyerek “Kazanmış olmak çok şaşırtan oldu. Şu an kürsünün üzerinde bulunmak, bunu başarmak benim için önemli bir düzey artışı oldu. Hakikaten kendimden mutluyum.” tabirlerini kullandı.

Yaş yalnızca bir sayı

Yaşın bir şeylere addandıktan sonra yalnızca bir sayıdan ibaret olduğuna vurgu yapan 42 yaşındaki sportmen “Bu muvaffakiyet, hangi yaşta olursanız olun bir şeyler yapmak için hala can atabileceğinizin büyük bir göstergesi. Ayrıyeten eğitmen olarak çocuklara ‘O yapabiliyorsa bende yapabilirim’ fikrini aşılayıp, onlara liderlik etmek istiyorum.” dedi

Zor bir devirden geçti

Geçtiğimiz kasım ayında siyah jenerasyon alan Lauren Stott, bundan kısa bir mühlet öncesinde travmatik bir devir geçridi. Siyah nesle geçmeden 2 ay evvel ayak bileğini kıran sportmen, yakın vakitte babasını kaybetti.

İngiltere’de 42 yaşındaki Lauren Stott, Tekvando’da altın ve bronz madalya kazandı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Spor Haber ve Spor Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!