NBA, Mark Cuban’ın cezasını beklemeye aldı

0
367
Dallas Mavericks’in sahibi Mark Cuban’ın lig hakemlerini eleştirmesi sonucu verilecek cezanın, NBA başkanı Adam Silver’ın Dallas’ın itirazı hakkında karar verene kadar askıya alındığı söylendi.

Mavs, Atlanta Hawks’a 111-107 kaybettiği söz konusu maçta, Hawks pivotu John Collins’in kaçan topu tamamlaması ile sonuçlanan hatalı bir maç sonu goaltending kararına itiraz etmişti.

Mavs, maçın bitimine 9.7 saniye kala Hawks iki sayı öndeyken, bir hava atışıyla maçı tekrar oynamak istiyor.

MAÇTAN SONRA AĞIR ELEŞTİRMİŞTİ

Cuban, maçtan sonra Twitter’da ligin hakemlerini şu tweetlerle eleştirmişti:

“Hakemlerin kötü maçları olur. Ekibinin kötü maçları olur. Ancak bu tek maçlık bir sorun değil. Bu 20 yıldır aynı şekilde devam eden bir şey. Nasıl işe alınacaklarını, eğitileceğini ve yönetileceğini bildiklerini düşünen eski hakemleri işe aldılar. İki yıl sonra bunu tekrarlayamayacaklarını fark ettiler.

“Hakemlerden biri bunun yanlışlıkla çalınan bir düdük olduğunu söyledi, yani goaltending olmadı. İnsanların durmuş olması önemli değildi. Düdüğün, tamamlanan basketten sonra geldiğini düşünmüşler. Basket o yüzden geçerli sayıldı. Peki bu bir goaltend değilse, nerede gözden geçiriyorlar?

Yani goaltend olarak çaldılar. Ama ciddi ciddi goaltend diye düdük gelmişti. Düdükten sonra ribaund alınıp sayı tamamlandı. İncelemeden sonra goaltend yok dediler ama basketi saydılar. Bu nedir? Buna NBA hakemliği diyoruz.”

Cuban’ın tweetleri yüzünden bir para cezası ile karşı karşıya olduğu söylendi. Silver’ın ise Cuban’a maç sonundaki ölü top durumlarında iki kez sahaya girmesinden ötürü ceza vereceği düşünülüyor.

NBA sözcüsü Mike Bass, “Konuyu bütünüyle gözden geçireceğiz.” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here