featured

Red Bull Racing, yeni aracı RB19’u Tanıttı | Formula 1 Haberleri

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AJANSSPOR – HABER

Geçtiğimiz dönemi Hollandalı pilot Max Verstappen öncülüğünde şampiyon olarak tamamlayan Red Bull Racing, 2023 Formula 1 dönemi öncesinde yeni aracı RB19’u New York’ta düzenlenen aktiflik ile görücüye çıkardı. Aktiflik; Max Verstappen, Sergio Perez ve Daniel Ricciardo’nun iştirakiyle gerçekleştirildi.

Horner: “Hedefimiz, Ford markasını tekrar yarışa dahil etmek “

Lansmanda açıklamalarda bulunan grup işvereni ve CEO’su Christian Horner, şu tabirleri kullandı:

“Bu, inanılmaz derecede heyecan verici bir an. Hem bizim hem de paydaşlarımız için. Biz bu seyahate 2026 maksadıyla çıktık. Amacımız, Ford markasını tekrar yarışa dahil etmek ve Red Bull – Ford iş birliği kapsamında motor ve güç ünitelerini kapsayacak bir yapı kurmak. Şu an 2023 dönem açılışı için New York’tayız. Grup ve araç tanıtımını yapıyoruz.

“İnanılmaz derecede heyecan verici”

Burada olmak bizim için nitekim çok özel. 2022 bizim için hem grup hem de pilotlar manasında unutulmaz bir yıl oldu. Buraya gelirken bu unvanların sahibi olarak geldik ve haliyle önümüzdeki dönem gayemiz de bu unvanlarımızı korumak olacak. Rakiplerimizi çok kuvvetli fakat 2022’de yakaladığımız momentumu sürdürerek amaca ulaşabiliriz. Amerika bizim için çok özel. Burada sporumuza ilgi duyan geniş bir kitle ve kazanabileceğimiz çok büyük bir genç kitle de var. Burada 3 yarış yaptık ve hepsi çok özeldi. Yalnızca ekibimiz için değil Formula 1 için kıymetli bir yer. Birçok iş ortağımız da bu ülkede kuruldu bu nedenle 2023 açılışı için daha âlâ bir yer olamazdı”

Verstappen: “2022 inanılmaz bir yıl oldu”

Çok heyecanlı olduğunu söyleyen şampiyon pilot Max Verstappen ise, “Burada olduğumuz için çok heyecanlıyız. Burada 3 yarışa çıktık. Bugün de burada olmak epey kıymetli, buradaki takviyeyle sahip olduğumuz sırayı korumak için elimizden geleni yapacağız. 2022 inanılmaz bir yıl oldu. Yıl sonunda sergilediğimiz istikrarı yine yakalamaya çalışacağız. Başka kadrolar da geliştirmelerini sürdürüyor doğal ki ancak ben bu döneme da olumlu bakıyorum. 2026 yılında birçok değişiklik olabilir ve bu değişikliklere ilerlerken Ford üzere kıymetli bir markanın ardımızda bize dayanak olacak olması çok kıymetli” formunda konuştu.

Perez: “Bu ülkede en sevilen ve dayanak gören kadro haline geldik”

Perez, aracın ortaya çıkmasında çok büyük bir emek olduğunu belirterek, “Bu nedenle tüm dünyaya yeni otomobilimizi göstermek çok değerli. Amerika’daki hayranlarımızın sayısı çok arttı. Bilhassa burada çok sayıda Meksikalı var ve bu bilhassa benim için çok kıymetli. Yeni kıyafetlerimiz çok rahat ve şık. Şimdiye kadar Amerika’da 3 yarışa çıktık ve buradaki dayanağı çok yakından görme fırsatımız oldu. Bu ülkede en çok sevilen ve dayanak gören grup haline geldik ve bu bizim için hakikaten büyük bir ayrıcalık” diye konuştu.

Ricciardo: “Yeni otomobilimiz çok süratli görünüyor”

Red Bull’un yedek pilotu Daniel Ricciardo da, “2023 tekrar yuvama döndüğüm yıl oldu. 3. pilot olarak misyon alacağım ancak burada olmak beni çok keyifli hissettiriyor. Yeni otomobilimiz çok süratli görünüyor. Çok süratli çizgileri var. Arabayı birinci sefer gördüğümüz için dönem açılışları beni daima heyecanlandırmıştır. Eminim yeni otomobil da her zamanki üzere hızlıdır” açıklamasında bulundu.

Red Bull Racing, Ford ile güçlerini birleştirdi

Red Bull Racing yeni dönem öncesinde kıymetli bir iş birliğine de imza attı. İş birliği kapsamında Red Bull Powertrains ve Ford, Oracle Red Bull Racing ve Scuderia AlphaTauri ekipleri için 2026 yılından başlayarak en az 2030’a kadar yeni kuşak hibrit güç ünitesi geliştirecek.

Red Bull Powertrains ve Ford, 2026 dönemine hazır olacak

Red Bull Powertrains ve Ford, 2026 dönemine hazır olacak halde yeni teknik düzenlemelere uygun, içerisinde 350 kW gücünde bir elektrik motor ve sürdürülebilir yakıtlarla çalışan içten yanmalı motor bulunan güç ünitesini bu yıl itibariyle geliştirmeye başlayacak.

Formula 1’de dönem 5 Mart’ta Bahreyn’de başlıyor

Heyecanın dorukta yaşandığı 2023 Formula 1 dönemi, 5 Mart’ta Bahreyn’de başlayacak. Toplamda 23 yarıştan oluşacak dönem, 26 Kasım’da Abu Dhabi Grand Prix’siyle sona erecek.

Red Bull Racing, yeni aracı RB19’u Tanıttı | Formula 1 Haberleri

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Spor Haber ve Spor Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!