featured

Hollanda GP, 2025’e kadar Takvimde | Formula 1 Haberleri

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AJANSSPOR – HABER

Formula 1’de Red Bull pilotu Max Verstappen’in üst üste iki kere şampiyon olması sonrası Hollanda’dan yeni bir adım geldi.

Hollanda GP, 2025’e kadar F1’de

Formula 1’den yapılan açıklamada, Max Verstappen’in ülkesi Hollanda ile muahedenin yenilendiği ve Zandvoort Pisti’ndeki yarışların 2025’e kadar süreceği belirtildi.

Max Verstappen etkisi

Formula 1 ile Hollanda ortasında daha evvel yapılan muahede üç yıllıktı ve 2023 sonunda bitecekti. Lakin son iki yılda Max Verstappen’in üst üste şampiyon olması sonrası, iki taraf ortasında da yeni kontrat görüşmeleri yapılmasına neden oldu.

Hollanda Grand Prix’sinin geçmişi

Formula 1’deki birinci Hollanda Grand Prix’si 1952 yılında yapıldı ve takvimden çıkarıldığı 1985 yılına kadar F1’de değerli bir yere sahipti. Pist, Verstappen’in spora girmesinin akabinde ağır yenileme çalışmalarına tabi tutuldu.

Hollanda GP, karnaval halinde geçiyor

Öte yandan Hollanda GP yetkilileri yalnızca pist üstünde değil, pist dışında da büyük etkinlikler düzenleyerek hafta sonunun bir karnaval havasında geçmesini sağladılar. Bu da F1 padokundan büyük övgüler almalarını sağladı.

Bu yılki yarışa 100 bin seyirci katıldı ve gelecek yılın biletleri de büsbütün satıldı.

2022 Hollanda Grand Prix’sini kim kazandı?

Formula 1’de 2022 dönemin 15. yarışı olan Hollanda Grand Prix’sinde kazanan Red Bull pilotu Max Verstappen olmuştu. Kendi meskeninde kazanan Hollandalı pilot, ikinci dünya şampiyonluğuna en güçlü adımı Zandvoort pistinde atmıştı.

Formula 1’de 2023 dönemi ne vakit başlayacak?

Formula 1’de 2023 dönemi 5 Mart Bahreyn Grand Prix’si başlayacak ve 26 Kasım – Abu Dhabi Grand Prix’si ile sona erecek.

Formula 1 hangi kanalda?

Dünyanın en geniş takipçi kitlesine sahip motor sporlarından biri olan Formula 1, S Sport Plus ve S Sport 2 üzerinden canlı yayınlanıyor.

Hollanda GP, 2025’e kadar Takvimde | Formula 1 Haberleri

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Spor Haber ve Spor Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!