featured

Bayan Haltercilerin Amacı Dünya Şampiyonasında Madalya Toplamak

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AJANSSPOR HABER

Kolombiya’nın başşehri Bogota’da düzenlenecek Dünya Şampiyonası öncesinde Ulusal haltercilerimiz Dilara Narn, Cansu Bektaş ve Bayan Ulusal Halter Ekibi Teknik Yöneticisi Ferhat Coşkun, gündeme dair açıklamalarda bulundular. Ulusal haltercilerimiz şampiyona öncesindeki gayelerini de duyurdular. Ayrıntılar…

”İyi ki başladım”

Dilara Narin, haltere nasıl başldığı probleme yanıt verdi. Narin, “İlk başlarda ailem müsaade vermedi. ‘Kız dediğin halter mi yapar.’ diyerek yollamak istemediler. Ben de ek derse gittiğimi söyleyerek haltere gittim. Sonra madalya aldıkça ailem de müsaade vermeye başladı. Şu an ailem de destekliyor. Bugün geriye baktığımda ‘İyi ki haltere başlamışım.’ diyorum.” sözlerini kullandı.

Katılacağı bu turnuvanın sekizinci olacağını açıklayan Narin, “Kolombiya’ya gelene kadar kuvvetli karşılaşmalara katıldık. Yılın başından beri kamptayım ve yarışlara gidiyorum. Bu sekizinci müsabakam olacak. Yorgunluk var ancak uğraş etmeye devam ediyoruz. Paris 2024 için bu yarış kota puanı verecek. İnşallah derecemi yapıp, kota puanımı alarak olimpiyatlarda ülkemi temsil etmek istiyorum.” dedi.

”Taylandlı rakibim dopingli çıktı”

İslami Dayanışma Oyunlar’ında rekorla şampiyon olduğu ana değinen Narin, Taylandlı rakibinin dopingli çıktığını duyurdu. Narin, “Bu sene gençlerde dünya şampiyonu oldum. Büyükler Avrupa Şampiyonası’nda üçüncü sırayı aldım. İslami Dayanışma Oyunları’nda rekorla şampiyon oldum. Milletlerarası Naim Süleymanoğlu Şampiyonası’nda da şampiyonluğa ulaştım. Bu sene benim için bereketli geçti, inşallah Dünya Şampiyonası’nda da bir madalya koparmayı hedefliyoruz. 2018 Yaz Gençlik Olimpiyatları’nda ikinci olmuştum. Akabinde bir yıl sonra birinci olan Taylandlı rakibim dopingli çıktı ve birincilik bana geldi. Bu benim için unutulmaz bir şeydi. Halter sayesinde bugüne kadar 15 ülkeye gitmişimdir. Kolombiya’ya da birinci sefer gideceğim.” dedi.

”İslami Dayanışma Oyunları’nda ikinci oldum”

Yıldızlar kategorisinde dünya ve Avrupa şampiyonlukları kazanan ulusal halterci Cansu Bektaş, turnuva öncesinde açıklamalarda bulundu. Bektaş, “Selçuk Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesinde 2. sınıf öğrencisiyim. Gençlerde 3 defa dünya, 2 sefer Avrupa şampiyonu oldum. Büyüklerde ise Avrupa’da 18 yaşımda olmama karşın ikinci oldum. 40 kiloda yarışıyordum. Daha yeni 45 kiloda müsabakaya başladım ve birinci yılımda çok sayıda şampiyonluk elde ettim. İnşallah Kolombiya’daki Büyükler Dünya Şampiyonası’nda da madalya kazanmak istiyorum. Bu sene İslami Dayanışma Oyunları’nda ikinci oldum, Büyükler Avrupa Şampiyonası’nda ikinci oldum, sonrasında Gençler Avrupa Şampiyonası’nda rekor kırarak şampiyon oldum. Büyükler Dünya Şampiyonası’na birinci defa katılacağım ve inşallah bir madalya da kazanacağım. Şu an bu şampiyona olimpiyat kadar kıymetli.” tabirlerini kullandı.

Cansu Bektaş, şampiyona da hayallerinin olduğunu duyurdu. Bektaş, “Ancak şu an yarıştığım sıklet olimpik değil, 49 kiloya çıkmam gerekiyor. İnşallah seneye 49 kilo sıkletine çıkıp, Paris’te olimpiyat şampiyonu olmak istiyorum.” dedi.

”Oyuncular yoruldu. O yüzden Kolombiya’ya 2 sportmen ile gidiyoruz”

Kadın Ulusal Halter Ekibi Teknik Yöneticisi Ferhat Coşkun, Kolombiya’nın başşehri Bogota’da düzenlenecek Dünya Şampiyonası öncesi açıklamalarda bulundu. Çoşkun, “Büyükler Dünya Şampiyonası’na hazırlıklarımızı tamamlamak üzereyiz. Bu sene ulusal ve uluslar ortası 8 yarışa katıldık. Atletlerimiz epeyce yoruldu. O yüzden Kolombiya’ya 2 atlet ile gidiyoruz.” diye konuştu.

Kadın Ulusal Halter Kadrosu Teknik Yöneticisi Ferhat Coşkun, şu sözlerle açıklamasını sonlandırdı:

“Toplam 45 gün süren son kampımızı Eryaman’daki TOHM’da bitirmek üzereyiz. Gayemiz olağan ki Kolombiya’dan madalyalarla dönmek. İnşallah iki atletimiz da güzel maksatlara ulaşıp, ülkemize düzgün kotalar getirir.” açıklamasını yaptı.

Bayan Haltercilerin Amacı Dünya Şampiyonasında Madalya Toplamak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Spor Haber ve Spor Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!