featured

TFF Sarsıntı Nedeniyle Orta Verilen Ligler İçin Karar Veriyor

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AJANSSPOR-HABER

Tüm Türkiye’yi sarsan sarsıntı hayatın birçok alanındaki faaliyetleri askıya aldı. Herkesin önceliği sarsıntı yaralarını sarmak. Bu noktada futbol başta olmak üzere tüm sportif etkinliklere de dün prestijiyle orta verilmişti. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) bugün inanılmaz bir toplantı yaparak ligin rotasını çizecek.

TFF, Riva’da karar toplantısı yapacak

Riva’da toplanacak olan TFF idaresinin radikal kararlar alması bekleniyor. Haber Küresel Muhabiri Sercan Hamzaoğlu, TFF’nin masasındaki beklenen ihtimalleri yazdı. Hamzaoğlu, toplumsal medyadan yaptığı paylaşımda üç değerli kararın seçenekler ortasında olduğunu yazdı.

TFF’nin masasındaki üç seçenek

Buna nazaran TFF idaresi 2022-2023 dönemini “Beyaz Sezon” ilan edebilir. İşte seçenekler:

  • -Tüm futbol liglerine uzun bir mühlet orta verilmesi.
  • -Depremden etkilenen kulüpler için “Beyaz Sezon” ilan edilmesi
  • -Tüm liglerin iptal edilmesi.

Beyez Dönem nedir, ne olur?

Beyaz Dönem demek, liglerde yer alan zelzele bölgesi gruplarının maçların dondurulması ve küme düşmemesi demek. Tüm ligler kelam konusu sarsıntı bölgesi ekipleri olmadan devam edecek manası taşıyor “Beyaz Sezon”. Liglerin devam etmesi halinde bu TFF’nin bu kararı alması çok büyük mümkünlük.

İlk etapta 2 haftalık bir erteleme olabilir

Liglere birinci etapta 2 haftalık bir erteleme olabilir lakin aslında Dünya Kupası nedeniyle tüm dünyada olduğu üzere Harika Lig’de de takvim sıkışmıştı. Ki zelzelenin yaşandığı periyotta de hafta içi ve hafta sonu maçlar oynanmaktaydı. Erteleme kararı verilirse liglerin pandemi periyodunda olduğu üzere Haziran-Temmuz’a sarkma ihtimali yüksek.

Liglerin iptali en radikal karar

Tüm liglerin iptal edilmesi ise en radikal karar olacaktır. 10 vilayette saatler geçtikçe zelzelenin yarattığı yıkımın kestirimlerin de ötesinde olduğu ortaya çıkıyor. Binlerce bina yıkıldı, binlerce yaralı ve ne yazık ki meyyit var. Ve şimdi enkazların çok ancak çok büyük bir kısmına de ulaşılmış değil. Tablonun vehameti karşısında futbolun ikinci plana atılması elbette makul olacaktır. Bu noktada tüm kulüplerin hali da kıymetli olacaktır.

TFF Sarsıntı Nedeniyle Orta Verilen Ligler İçin Karar Veriyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Spor Haber ve Spor Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!