featured

TFF Lideri Mehmet Büyükekşi’den Medipol Başakşehir’e Ziyaret

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Lideri Mehmet Büyükekşi, Futbol Akademileri projesi kapsamında yaptığı ziyaretlere devam ediyor. Büyükekşi, bu kere Medipol Başakşehir’de, lider Göksel Gümüşdağ ile bir ortaya geldi.

Fatih Terim Futbol Kompleksi tesislerini gezdi

Mehmet Büyükekşi, lacivert turunculu kulübün Fatih Terim Futbol Kompleksi tesislerini gezerek incelemelerde bulundu. Ziyarette, TFF İdare Heyeti Üyeleri’nden İcra Heyeti Üyesi, Harika Lig Kulüpleri Sorumlusu Müslüm Özmen, Stratejik ve Kurumsal Bağlantı Sorumlusu İdil Karademirlidağ Suher, 1. Lig Kulüpleri Sorumlusu Talat Papatya ve 2. ve 3. Lig Kulüpleri Sorumlusu Volkan Can da yer aldı.

Büyükekşi: “Takdir edilmesi gereken bir altyapı çalışması yapmışlar”

Mehmet Büyükekşi, “Son olarak salı günü Antalyaspor kulübümüzü ziyaret ettik. Bugün de Başakşehir kulübümüzün tesislerini gezdik. Nitekim gurur verici, takdir edilmesi gereken bir altyapı çalışması yapmışlar. 250 dönüm üzerinde çok hoş bir tesis inşa edilmiş.” dedi.

“2023/24 dönemine yetişecek hoş bir tesis inşa ediyorlar”

Büyükekşi, “Sadece altyapıya ilişkin 6 adet saha ve kapalı spor salonu var. Şu an altyapı futbolcularının kalacağı yerlerin inşaatı devam ediyor. 2023-2024 dönemine yetişecek hoş bir tesis inşa ediyorlar.” sözlerini kullandı.

“Bu hoş tesisleri yaptığı için lidere çok teşekkür ediyorum”

Sözlerine devam eden TFF Lideri, “Hem misafirperverliği hem de bu hoş tesisleri yaptığı için sayın lidere çok teşekkür ediyorum. İnşallah öbür kulüplerimiz de emsal biçimde birebir hoşlukta tesisleri yaparlar” biçiminde konuştu.

Gümüşdağ: “Bir TFF liderinin akademiye bu kadar ağırlaşmasına hasrettik”

Başakşehir Lideri Göksel Gümüşdağ ise “Bir futbol federasyonu liderinin akademiye bu kadar ağırlaşması bizim hasret duyduğumuz bir şey. Zira Türk futbolunun gelişimi lakin ve lakin üreterek gerçekleşebilir.” açıklamasını yaptı.

“Hem üretmek hem yarışmak zorundayız”

Gümüşdağ, “Başakşehir Kulübü olarak biz yalnızca yarışmacı olamayız. Hem üretmek hem yarışmak zorundayız. Zira yalnızca yarışırsak, üretemez isek kalıcı olamayız. Kazandığımız muvaffakiyetlerin kalıcı olması için ben her vakit altyapının ve akademinin en kıymetli önceliğimiz olduğunu düşünüyorum. Hasebiyle bu duyarlığından ötürü Sayın Federasyon Liderim Mehmet Büyükekşi ve idare konseyine teşekkür ediyorum” dedi.

Gümüşdağ’dan Büyükekşi’ye forma

Medipol Başakşehir Lideri Göksel Gümüşdağ, TFF Lideri Mehmet Büyükekşi’ye isminin yazılı olduğu bir formayı armağan etti. Büyükekşi’ye armağan edilen Başakşehir formasının numarası ise 27 oldu.

Daha evvel birçok kulübü ziyaret etti

TFF Lideri Mehmet Büyükekşi, Futbol Akademileri projesi kapsamında daha evvel TFF 1. Lig’den Altınordu ve 1461 Trabzon, Muhteşem Lig’den ise Trabzonspor, Galatasaray, Giresunspor ve Antalyaspor üzere kulüpleri ziyaret etmişti. Mehmet Büyükekşi incelemelerine Muhteşem Lig’in başka kulüplerine yapacağı ziyaretlerle devam edecek.

TFF Lideri Mehmet Büyükekşi’den Medipol Başakşehir’e Ziyaret

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Spor Haber ve Spor Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!