featured

MHK’den VAR Takımına Takiye! Yardımcı Hakemlere Sertifika

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AJANSSPOR HABER

Spor Toto Muhteşem Lig’in 22. haftasında Adana Demirspor ile Fenerbahçe ortasında oynanan gayret, temposu ve oynanan futboldan çok hakem tartışmasına sahne oldu. 1-1 sona eren karşılaşmanın akabinde hakem Ali Palabıyık’ın idaresi Fenerbahçe cephesinin reaksiyonunu çekti.

Fenerbahçe’den üst üste açıklamalar

Maçın hakemi Ali Palabıyık ve VAR koltuğunda oturan Koray Gençerler, tenkit oklarının amacı oldu. Maç sonunda Fenerbahçe’den Selahattin Baki ve Erol Bilecik açıklama yaptı. Sonraki gün ise teknik yönetici Jorge Jesus ve TFF’de yetkililerle görüşen Ali Koç konuştu.

MHK harekete geçti!

Türk futbolunda artarak devam eden hakem tartışması yeni MHK idaresini harekete geçirdi. Sabri Çelik ve idaresinin toplu istifasının akabinde misyona gelen Lale Orta ve Yeni MHK, Muhteşem Lig yardımcı hakemlerine yönelik VAR Sertifikasyon Kursu gerçekleştirdi.

TFF’nin internet sitesinden yayınlanan açıklamaya “MHK tarafından Harika Lig yardımcı hakemlerine yönelik VAR Sertifikasyon Kursu, 3 Şubat 2023 tarihinde TFF Riva Hasan Doğan Ulusal Ekipler Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde gerçekleştirilerek tamamlandı” tabirleri ile başlandı.

“Hakemler offline simülasyon çalışmalarını yaptılar”

Devam eden açıklamada “Bu kapsamda yardımcı hakemler, Görüntü Yardımcı Hakemlik konusunda teorik eğitimleri alarak offline simülasyon çalışmalarını yaptılar” denildi.

“Hakemler Üstün Lig karşılaşmalarında AVAR 2 olarak da misyon alabilecekler”

Son olarak ise şu formda bilgi verildi: “VAR sertifikalı Muhteşem Lig yardımcı hakem takımını genişletmek amacıyla 11 Muhteşem Lig yardımcı hakemine eğitimler verilerek VAR sertifikalı yardımcı hakem sayısı arttırıldı. Bu hakemler, gerçekleştirilen VAR kursunun akabinde Harika Lig karşılaşmalarında AVAR 2 olarak da vazife alabilecekler”

MHK’den VAR Takımına Takiye! Yardımcı Hakemlere Sertifika

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Spor Haber ve Spor Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!