featured

Kerem Aktürkoğlu: “Galatasaray kaptanlığı büyük bir sorumluluk”

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AJANSSPOR-HABER

2022 FIFA Dünya Kupası nedeniyle verilen ortada çalışmalarını Antalya’da sürdüren Galatasaray’da kadro kaptanlarından Kerem Aktürkoğlu, idman öncesi basına açıklamalarda bulundu.

“Bu vakte kadar daima bu türlü bir sorumluluk almak istedim”

Takım kaptanlığı ile ilgili kelamlarına başlayan Aktürkoğlu, “Bunun konuşmasını hocamız ve Erden ağabeyle yaptık. Onlar hem idare hem de hocanın kararı olarak bu türlü bir şey düşünmüşler. Kaptanlık rolü verilmeden evvel Türkler ve yabancılar ile irtibatım konusunda iki taraf ortasında köprü olmak için çalışıyordum aslında. Nando 1. kaptan, sonra Bafi. Sonra da bu vazife senin dediler.

“Sorumlulukların altından kalktığımı düşünüyorum”

Ben de bu sorumluluğu verdikleri için teşekkür ettim. Bu sorumluluğu istiyordum. Bu vakte kadar daima bu türlü bir sorumluluk almak istedim. Bazen yapabildim, bazen yapamadım. Sorumlulukların altından kalktığımı düşünüyorum.”

“Galatasaray kaptanlığı da büyük bir sorumluluk”

Galatasaray kaptanlığı da büyük bir sorumluluk. Benden evvel Selçuk abi, Burak abi, Arda abi kaptanlık pazı bandını takmıştır. Onlardan ne gördüysem vakti geldiğinde ben de birebir formda kadro arkadaşlarıma göstereceğimi düşünüyorum.

“Lazio maçı istediğimiz formda sonuçlandı”

Çok hoş bir hazırlık kampı geçirdik. Hazırlık maçlarının sonuçları aldatıcı olmaması gerekiyor. Dünkü Lazio maçı istediğimiz biçimde sonuçlandı. Çok eksiğimiz var. Daha yeni yeni tam takım olarak toplandık. Bu biçimde devam ettiğimiz sürece ilerisi bizim için çok daha hoş olacak. Ligi de çok düzgün kapatmıştık. Kaldığımız yerden devam edeceğiz.

“Eleştirilere karşılık vermek üzere bir misyonum yok”

Eleştirilere yanıt vermek üzere bir vazifem yok. Alana çıktığımda elimden geleni yapmak zorundayım. Bu vakte kadar ne misyon veriliyorsa alanda göstermeye çalışıyorum. Performansımın değerlendirmesini hocalarım yapar. Geçen yılki istatistiklerimin daha da üzerindeyim. Bunların üzerinde daima kıymetlendirme yapıyorum. Benim biçimimdeki oyuncuların skor olarak bir şeyler yapmasını istiyorlar. Yapamadığın vakit tenkit oluyor. Bu benim için kriter değil. Ben kadro için savunma yaparım, koşarım, elimden geleni yaparım” dedi.

“Transfer haberlerini yapanlar sizlersiniz”

Transfer dedikoduları hakkında kelamlarına devam eden Aktürkoğlu, “Transfer haberlerini yapanlar da sizlersiniz. Bu haberleri çıkaran da sizlersiniz. Ben bunları düşünmediğimi söyledim. Yalnızca futbolumu düşünüyorum. Olağan ki her Türk futbolcu Avrupa’da ülkesini temsil etmek ister. Ben de bunu her vakit istiyorum, bunu her vakit söylemişimdir. Lakin benim tek bir hedefim var Galatasaray’da şampiyon olmak ve kendimi gösterebilmek. Alışılmış ki tenkitler herkes için oluyor. Bu sıkıntı süreçlerden çıkabilmek çok değerli. Ben de bu tenkitleri kendime daha fazla amaç olarak koyuyorum. Bundan sonra da birebir formda devam edeceğim” biçiminde konuştu.

“Bizim aslında geçen sene de makus bir takımımız yoktu”

Geçen sene ile bu seneyi karşılaştıran yıldız oyuncu, “İlk sene ile bu sene ortasındaki farkı şöyle açıklayabilirim: Bizim aslında geçen sene de makus bir takımımız yoktu. Lakin geniş bir takımımız maalesef yoktu. Bu yüzden hem Avrupa’da hem ligde ve kupada erken elendik. Bu süreci devam ettirecek geniş takıma sahip değildik. Bu dönem hem geniş takıma sahibiz, hem de yıldızlara sahibiz. Ligdeki şampiyonluk yarışını kaldırabilecek potansiyelde oyunculara ve genç, muvaffakiyete aç oyunculara sahibiz. Yabancılar da muvaffakiyete çok fazla aç. Gençler esasen her vakit muvaffakiyet istiyor. İki taraf da birbirinden bu gücü aldığında şampiyonluğun en büyük adaylarından birisiyiz” tabirlerini kullandı.

Kerem Aktürkoğlu: “Galatasaray kaptanlığı büyük bir sorumluluk”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Spor Haber ve Spor Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!