featured

Jesus Brezilya Ulusal Ekibi’ne Gidecek mi? Emre Can Son Noktayı Koydu

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AJANSSPOR HABER

Dünyaca ünlü teknik yönetici Jorge Jesus’un Fenerbahçe’nin başına geçmesinde büyük rol oynayan eski yönetici Emre Can, Radyospor’da yayınlanan Muhabir Masası programında Aygün Özipek ve Yılmaz Dirim’in sorularını yanıtladı. Can, Portekizli teknik adamın Brezilya Ulusal Kadrosu’ndan teklif aldığına dair ortaya atılan tezlere karşılık verdi.

Katar’da düzenlenen 2022 Dünya Kupası’nda G Kümesi’nden başkan çıkan Brezilya, son 16’da Japonya’yı devirerek çeyrek finale çıkmış fakat bu etapta Hırvatistan’a penaltılarla elenmişti. Dev şampiyonaya çeyrek finalde veda eden Sambacılar’da teknik yönetici Tite ile yollar ayrıldı. Bu ayrılığın akabinde Fenerbahçe’nin hocası Jorge Jesus’un Brezilya Ulusal Grubu’nun başına geçeceği argümanları ortaya atıldı.

“Gelen hiçbir teklif yok”

Brezilya Ulusal Kadrosu’ndan Jorge Jesus için gelen bir teklif olmadığını açıklayan Emre Can, “Antalya’dan döndükten sonra birlikte yemek yedik. Ben de bu soruyu sordum. Gelen hiçbir teklif yok. Yazılı yahut kelamlı hiçbir şey yok.” sözlerini kullandı.

“Aslında bunlara seviniyorum”

Sözlerine devam eden eski Fenerbahçe yöneticisi “Aslında bunlara seviniyorum. Zira demek ki Fenerbahçe’nin hocası Brezilya Ulusal Ekibi için düşünülen birinci 3 teknik yönetici ortasına seçilmeye layık görülen bir hoca. Demek ki bir lokmacık da benim hissem var dersem, Sayın Ali Koç ile beraberce yanlışsız bir karar verdik. Her şeyin başı liderdir. Şayet o evet deyip karar vermeseydi ben ne kadar adamla kol kola da olsam gelme imkanı yoktu. Biz yalnızca ikimiz bir arada kotardık bu işi ancak asıl onun işi. Demek ki çok kaliteli bir hoca aldık ki bu hoca düşünülüyor.” dedi.

“Abuk sabuk dedikodular…”

Portekizli teknik adamın yıl sonuna kadar Fenerbahçe ile kontratının olduğunu hatırlatan Emre Can, “Jesus’un yıl sonuna kadar sözleşmesi var ve bu sözleşme müddetince bozacağını zannetmiyorum. Üzüldüğüm nokta şu Fenerbahçe şu an çok âlâ giderken ve seyirci bu kadar memnunken bu cins dedikodular çıkıyor. Bunlar biraz da abuk sabuk dedikodular. Dış mihraklar bu. Zira bu türlü bir şey olsa esasen herkes duyardı.” formunda konuştu.

“Bu sene sonu ‘acaba 1 sene daha uzatacak mı’ derken…”

Emre Can, “Tüm Fenerbahçeliler’in kursaklarında kalmış. Esasen beşerler bu sene sonu ‘acaba 1 sene daha uzatacak mı’ onun tereddütü içindeyken artık ‘adam gidiyor mu’ya döndü iş. Halbu ki adam Pazar günü dahil sonraki gün idmanda kimi oynatacak, nasıl çalışacağını en ince hesabına kadar yaptığı bir anda daima bu türlü bir şey geliyor.” sözlerini kullandı.

“Birinci ağız Ali Koç tahminen söylemiyor”

Jorge Jesus’un Brezilya Ulusal Ekibi’nden rastgele bir teklif almadığını tekrar vurgulayan Emre Can, “Birinci ağız Ali Koç tahminen söylemiyor. Zira o denli bir şey yok. Olmayan bir şeyin üzerine, ‘gidiyor, gitmiyor’ denilmez ki… Brezilya Ulusal Grubu’nun başına da şimdiye kadar hiçbir yabancı hoca gelmedi. Fenerbahçeliler rahat olsun.” açıklamasını yaptı.

“Jesus ‘ah niçin artık geldi’ diye üzülüyordur”

Jorge Jesus’un hayalinde Brezilya Ulusal Grubu olabileceğini kaydeden Emre Can, şunları söyledi: “Herkesin hayalinde vardır. Ancak ‘ah niçin artık geldi’ diye de üzülüyordur. ‘Keşke geçen sene boş otururken gelseydi’ diye de aklından geçiyordur. Ancak hiç bu türlü bir şey konuşmadık. Orayı sevdiğini biliyorum ancak Türkiye’den olağandışı şad. Beşerlerle ilgisi son derece hoş, konsantrasyonu son derece hoş.”

“Fenerbahçe Şampiyonlar Ligi’ne kalmayacak olsaydı bu adamı getiremezdik”

Jesus ile Fenerbahçe birlikteliğinin devam edip etmeyeceği istikametinde açıklama yapan Can, “Önce bir şampiyon olmamız lazım. Bu adamın enteresanlığı geçen sene gelirken de birebirdi. Şayet Fenerbahçe Şampiyonlar Ligi’ne kalmayacak olsaydı bu adamı getiremezdik. Artık de tıpkı formda.” diye konuştu.

“Millet gelin güvey oluyor ancak biz şimdi şampiyon olmadık”

Konuşmasına devam eden Can, “Millet gelin güvey oluyor lakin biz şimdi şampiyon olmadık. Şimdi Şampiyonlar Ligi’ne gideceğimiz garanti değil. Bu adam hiçbir yerde de 2 yıllık sözleşme yapmıyor. Onu da neden yaptığını biliyorum. Diyor ki kimse kimseyi bağlamasın diyor, daha çok kulübü düşünüyor. Zira teknik adamları biliyorsunuz, ortada gittiği anda kulüpte de olağandışı bir yıkım oluyor.” dedi.

“Başkan dahi konuşsa şu anda hayır diyecek”

Emre Can, “Jesus sözleşme 1 sene devam etsin diyor. Bittiği anda her iki taraf da memnunsa niçin uzatmayalım… Şampiyon olsun, Şampiyonlar Ligi’ne kalsın, ondan sonra ikna etmemiz çok kolay. Lakin artık bana 50 defa konuş, ikna edebilir misin deseniz, lider dahi konuşsa şu anda hayır diyecek. Zira sonu görmüyor.” sözlerini kullandı.

Jesus Brezilya Ulusal Ekibi’ne Gidecek mi? Emre Can Son Noktayı Koydu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Spor Haber ve Spor Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!