featured

Gökhan Zan: “Kulağımıza Beğenilen Gelmeyen Durumlar Var, Bizi Koruyun”

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AJANSSPOR-HABER

Eski ulusal futbolcu ve Hatayspor Yardımcı Antrenörü Gökhan Zan, yardım istedi. Zan, “İçişleri bakanlığımızdan, sivil toplum örgütlerinden, AFAD’dan, tüm siyasi parti liderlerinden rica ediyorum, ne olur yardım edin” dedi. İşte ayrıntılar…

“Aileler yalvarıyor”

FOX TV’ye konuşan Zan, “Benim kuzenim, eşi ve 2 çocuğu hala enkaz altında. Bir tane en azından vinç lazım. Öteki türlü olmuyor, onlardan lazım. Aileler yalvarıyor, bulmaya çalışıyorlar. Ben de onların sesi olmaya çalışıyorum ama yok. Onun üzere binlercesi var.

“Göçük altında hala gidilmemiş, bütün aileler feryat ediyor”

Aynı halde Rönesans Rezidans sitesinde benim tüm arkadaşlarım, birebir vakitte Hatayspor Sportif Yöneticisi Taner hoca orada, futbolcusu orada. Yaklaşık bin kişi onun altında yaşıyor. Ve maalesef hiçbir şeye ulaşılamıyor. Onun üzere yüzlercesi, binlercesi var tahminen. Göçük altında hala gidilmemiş, bütün aileler feryat ediyor.

“Herkes bana ulaşmaya çalışıyor zira memleketim olduğu için”

Herkes bana ulaşmaya çalışıyor zira memleketim olduğu için. Onların sesi olmaya çalışıyorum. Ben devlet büyüklerimizden, İçişleri bakanlığımızdan, sivil toplum örgütlerinden, AFAD’dan, tüm siyasi parti liderlerinden rica ediyorum, ne olur.

“Buraya daha hiç kimse gelmemiş”

Lütfen sözlerim yanlış anlaşılmasın. En azından bugünlerde kenetlenelim, bugünlerde insani hislere dikkat çekelim. Bugünlerde merhametimizi kaybedeceksek bizim ne vakit merhametimiz ve vicdanımız olacak. Ben tüm yetkililere sesleniyorum. Buraya daha hiç kimse gelmemiş, beşerler rica ediyorlar. Bir anne bana az evvel yalvarıyor ve diyor ki; Benim eşim, akrabalarım yurt dışındalar. Bütün çocukları bana emanet. Ben korkuyorum, ben onları nasıl koruyacağım” diyorlar.

“Kulağımıza beğenilen gelmeyen durumlar var”

Devlet büyüklerimizden, ordumuzdan ricam, polisimizden rica. Lütfen Hatay’da, bilhassa Suriye hududuna yakın kırsal kesitlerde güvenliğimizi korumak için buraya asker, polis, güvenlik güçlerimiz lütfen burayı unutmasınlar. Altını çiziyorum. Kulağımıza güzel gelmeyen durumlar var. Onun için bu büsbütün argüman değil bir gerçek. Konutlara giriliyor. Millet meskenini terk edemiyor, meskenin altında bir yerlerde sığınmaya çalışıyor.

“Bir tane çadır için yalvarıyorlar”

Neden? Zira gidecek yerleri yok. Bu beşerler diyor ki, biz gidersek ne yapacağız, nereye gideceğiz. Bir tane çadır için yalvarıyorlar. Bulmaya çalışıyorum. Yeni bir tır geldi. İçinde jeneratör, besin materyali, su üzere birtakım şeyler var. Sağ olsun bu elime kadar ulaştı. Bütün gönüllülere teşekkür ediyorum.

“Kenetlenen tüm halkımıza çok teşekkür ediyorum”

Şile Belediyesi gönüllüleri var burada. İnanır mısınız güya ailemizden biriymiş üzere davrandılar. Onlardan Allah razı olsun. Kenetlenen tüm halkımıza çok teşekkür ediyorum. Ülkemizde dua eden herkese çok teşekkür ediyorum.

“Artık can aramıyoruz, biz cenazelerimizi görmek istiyoruz”

Buraya maalesef ateş düştü. Nasıl yas tutacağımızı şaşırdık, zira göçük altında artık can aramıyoruz, biz cenazelerimizi görmek istiyoruz. Son vazifemizi yapıp gömmek istiyoruz. Maalesef binlerce enkaz altında var bekliyor. Nasıl yapacağız, nasıl ulaşacağız, sesimizi kime duyuracağız, nasıl duyuracağız…

Burada maalesef eksik olan şeyler var. Gerçekleri herkes görüyor lakin lütfen halk, herkes göçük altında ailelerini istiyorlar, kardeşlerini, annelerini, çocuklarını istiyorlar” diye konuştu.

Gökhan Zan: “Kulağımıza Beğenilen Gelmeyen Durumlar Var, Bizi Koruyun”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Spor Haber ve Spor Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!