featured

Galatasaray Lideri Dursun Özbek Leo Projesini Tanıttı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AJANSSPOR HABER

Galatasaray Lideri Dursun Özbek, Nevita ile Mecidiyeköy’de yer alan gayrimenkul projesi ile ilgili iş birliği için düzenlenen imza merasiminde açıklama yaptı. Özbek hazırlanan projeleri tanıtırken, yatırım ölçüsünü da duyurdu.

Sarı-kırmızılıların, Mecidiyeköy’de yer alan binası için yapılan iş birliği, Nef Stadyumu’nda gerçekleştirilen basın toplantısı ile duyuruldu. Toplantıya Galatasaray Lideri Dursun Özbek, Nevita İdare Şurası Lideri Faruk Akbal ile yöneticiler katıldı.

“Bankalar Birliği’nden çıkmanın birinci adımını atacağız”

Dursun Özbek, “Çalışmalarımızdan biri Mecidiyeköy’de bulunan gayrimenkulümüzün geliştirilerek, kıymetlendirilmesi. Bu proje ile kulübümüzde ağır bir yük duran Bankalar Birliği’nden çıkmanın birinci adımını atacağız. Florya ve Mecidiyeköy projelerinin hızlanması için Mecidiyeköy projesi kıymet arz ediyor.” tabirlerini kullandı.

“Galatasarayımıza yakışan aslan üzere bir proje olacak”

Özbek, “Faruk Akbal’a teşekkür ediyorum. Aramızdaki iş birliğinin ileriki periyotta daha da büyüyerek sürmesini temenni ediyorum. Projemizin ismi Loe. Galatasarayımıza yakışan aslan üzere bir proje olacak. Tüm Galatasaraylılardan bu projeye değerli bir yatırım fırsatı olarak bakmalarını rica ediyorum” biçiminde konuştu.

Yatırım ölçüsü 100-150 milyon TL

Projenin yatırım ölçüsünün 100-150 milyon TL ortasında değişen bir ölçü olduğunu söyleyen Özbek, “Burası hoş çok değerli bir rezidans olacak. Herkesin tercih edeceği, herkes için de hoş yatırım olacağı gayrimenkul olacak. Galatasaray bugünkü mali yapısı itibariyle nasıl harcayacak gündeme geliyor. Hiç kimse merak etmesin, bunun projesi de yapıldı. Finansman da titiz bir formda yapılıyor.” dedi.

“Erden Timur bu projeye büyük katkı veriyor”

Sözlerine devam eden Özbek, “Erden Timur bu projeye büyük katkı veriyor. Daha evvel genel konseyde kelam verdiğimiz formda hayata geçecektir. Gecikme kelam konusu değildir. Hiç kimse merak etmesin. En kısa müddette projeyi hayata geçireceğiz. Bu projenin bir an evvel satılması, Galatasaray’ın finansal yapısını güçlendirmek, Bankalar Birliği’ne olan borcunun bir kısmının ödenmesi için yarar sağlayacaktır” diye konuştu.

“Bankalar Birliği’ne 2.2 milyar TL kredi borcumuz var”

Bankalar Birliği’ne olan borcu açıklayan Dursun Özbek şunları kaydetti: “Rakiplerimize oranla en uygun olan durumda olmamız mevcut borç yükümüzden kurtulmamız manasına gelmiyor. Bankalar Birliği’ne 2.2 milyar TL kredi borcumuz var. Galatasaray günde 1 milyon TL’ye yakın faiz ödüyor.”

“Elimizdeki gayrimenkulleri geliştirelim dedik”

Dursun Özbek, “Buradan çıkış için mevcut gayrimenkullerimizi pahalandırmak istedik. Satmaya kalksak borcumuzu kapatmıyor. Onun için biz şunu tercih ettik, elimizdeki gayrimenkulleri geliştirelim dedik.” sözlerini kullandı.

“Borcumuzun yarıya yakın kısmını kapatabileceğimiz bir operasyon yapıyoruz”

Galatasaray Lideri, “Mecidiyeköy projesiyle borcumuzun yarıya yakın kısmını kapatabileceğimiz bir operasyon yapıyoruz. Gelen paraya dokunmayacağız. Gelecek fonun yarısını Bankalar Birliği’ndeki kredi borcumuzun ana parayı kapattıktan sonra borcumuz yarı yarıya düşecek.” açıklamasını yaptı.

“Kapalı spor salonu projesi de gündeme gelecek”

Konuşmasını sürdüren Özbek, “Diğer yarısını da Florya ve Kemerburgaz projelerinde kullanılacak. Mecidiyeköy projesinin akabinde diğer projelerimiz de var. Florya ve Kemerburgaz projelerimiz var. Mecidiyeköy projesi, başlangıç projesi. Projelerimiz devam edecek. Galatasaray kapalı spor salonu projesi de gündeme gelecek. Artık tesisleşmede şuurlu bir biçimde hareket etmemiz lazım. Bunun için Mecidiyeköy projesi çok önemli” dedi.

Galatasaray Lideri Dursun Özbek Leo Projesini Tanıttı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Spor Haber ve Spor Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!