featured

Işıtan Gün, Burak Yılmaz ve Oğuzhan Özyakup’lu Fortuna Sittard Yardım Maçı Düzenliyor

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AJANSSPOR HABER

6 Şubat günü meydana gelen Kahramanmara merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki zelzeleler, büyük bir yıkıma yol açtı. Toplam 10 ile tesir eden feci afetin akabinde birçok vatandaş enkaz altında kaldı. Türkiye tek yürek olarak bölge için yardım kampanyaları başlattı. Avrupa’dan da yardım kampanyalarına dayanak geldi.

Fortuna Sittard yardım maçı düzenliyor

Işıtan Gün’ün başkanlığını yaptığı, Oğuzhan Özyakup, Burak Yılmaz ve Doğan Erdoğan’ın formasını giydiği Hollanda Ligi grubu Fortuna Sittard, Türkiye için yardım maçı düzenleyecek. Karşılaşmadan elde edilecek olan tüm gelir, zelzele bölgesine bağışlanacak.

“Büyük bir ekiple yardım maçı düzenlemeyi istiyoruz”

Fortuna Sittard Lideri Işıtan Gün, “Önümüzdeki bir maçın gelirini depremzedeler için bağışlamayı planlanıyoruz. Bununla birlikte ulusal maç ortasında büyük bir ekiple yardım maçı düzenlemeyi istiyoruz. Bu Bundesliga yahut Belçika olabilir” sözlerini kullandı.

“Burak Yılmaz ve Oğuzhan Özyakup toplantılar yapıyor yardımlar için”

Sözlerine devam eden Gün, “Yaklaşık 60 bin kişinin izleyeceği bir maç için görüşmelerimiz sürüyor. Bu dev maçın gelirini ise Türkiye’deki depremzedelerimize göndereceğiz. Bir yandan Burak Yılmaz ve Oğuzhan Özyakup toplantılar yapıyor yardımlar için. Elimizden geleni yapacağız” dedi.

Işıtan Gün, Burak Yılmaz ve Oğuzhan Özyakup’lu Fortuna Sittard Yardım Maçı Düzenliyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Spor Haber ve Spor Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!