featured

Zelzele Bölgesine Giden Osman Zeki Korkmaz: Durum Tarifsiz

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

10 vilayetimizi etkileyen 7.7 büyüklüğündeki zelzelenin 5. gününde de çaba sürüyor. Türkiye tüm hücreleriyle Kahramanmaraş merkezli sarsıntının yaralarını sarmak için seferber olmuş durumda. Herkes elinden geldiği biçimde sarsıntı bölgesine dayanak olmaya çalışıyor. Spor dünyası da gerek kulüpler bazında gerek kişisel olarak el uzatıyor.

Osman Zeki Korkmaz: Tarifsiz

Dpprem bölgesine giden isimlerden biri de eski İstanbulspor Teknik Yöneticisi Osman Zeki Korkmaz. Genç teknik adam yaptığı paylaşımda yaşanılanları tek sözle özetledi: “Tarifsiz.” Kormaz, “Bu sabah 6:30 itibariyle İskenderun’ a girmiş bulunuyoruz. Değerli arkadaşlar gelmeyin/göndermeyin ikazlarını çokça duyuyoruz ama ferdî olarakta yardım etmek mümkün ve buna gereksinim var. Daha birkaç saatte yaşadıklarımız tarifsiz. Vakit buldukça kısa kısa yazacağım” dedi.

Demirel ve Zan’dan büyük mücadele

Depremin birinci saatlerinde Atakaş Hatayspor Teknik Yöneticisi Volkan Demirel, toplumsal medyadan yaptığı ve yürekleri parçalayan paylaşımıyla birinci farkındalğı yaratan isimlerdendi. Akabinde Beşiktaş ve Galatasaray formaları giyen eski ulusal futbolcu Gökhan Zan da daima yaptığı paylaşımlar ve yardım davetleriyle Hatay’a dayanak ve yardım yollanması için büyük efor verdi.

Kulüpler de seferber oldu

Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzonspor başta olmak üzere tüm futbol kulüpleri de büyük yardım tertipleri gerçekleştiriyor. Sarsıntı bölgesine yakın olan Antalyaspor üzere kulüpler de materyal dayanağının yanı sıra tesislerini depremzedelere açtı.

Futbolcular yardıma koştular

Süper Lig’deki yerli yabancı futbolcular da gerek ferdî gerek kulüpler üzerinden düzenlenen yardım kampanyalarına etkin olarak katıldı. Fenerbahçeli Enner Valencia şahsen alışveriş yaparak materyal gönderirken, Beşiktaşlı Josef de Souza kan bağışında bulundu. Galatasaraylı yıldız Dries Mertens, materyallerin kolilenmesi çalışmalarına katıldı. Bunun üzere yüzlerce örnek oluştu.

Merih, Cengiz ve Çağlar da el uzattı

Yurtdışında oynayan Merih Demiral, Cengiz Ünder ve Çağlar Soyüncü üzere ulusal yıldızlar da milletlerarası takviye kampanyalarına öncülük etti. Merih Demiral, Portekizli dünya yıldızı Cristiano Ronaldo’yla görüşerek ülkemiz için takviye daveti yapmasını sağladı. Özetle futbol dünyası depremzeler için birinci saatten itibaren etkin biçimde topa girdi.

Zelzele Bölgesine Giden Osman Zeki Korkmaz: Durum Tarifsiz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Spor Haber ve Spor Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!