featured

Yaşayan Nostradamus! Brezilya’yı bildi, finalistleri söyledi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AJANSSPOR HABER

Tarihin her periyodunda gelecekle ilgili iddia yapanlar olmuştur. Bazıları buna inanır bazıları inanmaz. Kahinlerin en bilineni Nostradamus’tur. 1500’lerde yaşayan Nostradamus’un kehanetleri günümüzde hâlâ konuşulmakta ve gündemde kalmakta.

Yaşayan Nostradamus: Athos Salome

Günümüzde Brezilyali kahin Athos Salome’ye kestirimlerinin gerçek çıkması nedeniyle yaşayan Nostradamus deniyor. Salome’nin, Dünya Kupası ile ilgili kehaneti ise yarı finalistlerin muhakkak olmasıyla tekrar gündeme geldi.

Salome, Brezilya’nın eleneceğini bildi

18 Kasım’da Daily Star gazetesinde yer alan habere nazaran Athos Salome, Dünya Kupası ile ilgili varsayımlarda bulundu. Salome, ülkesi Brezilya’nın Dünya Kupası’ndan eleneceğini bildi.

Salome: Umarım gökten uçak düşmez!

Brezilyalı kahin,”‘Umalım ve dua edelim ki Dünya Kupası oynanırken, büyük kazalar yaşanmasın. Gökten düşen uçaklar olmasın” diyerek ülkesinin finale çıkamacağını söylemişti.

Hırvatistan karşısında kehanet gerçek oldu

Son 16 çeşidinde Güney Kore’yi 4-1’lik skorla geçen Brezilya, çeyrek finalde Hırvatistan ile karşılaştı. Olağan müddeti 0-0, uzatması 1-1 berabere biten maç penaltılara gitti. Sambacılar, penaltı atışları sonrası Dünya Kupası’na veda etti.

Salome, finalistleri açıkladı

Brezilya’nın eleneceğini söyleyen kahin Salome, turnuvada finale çıcak grupları da 18 Kasım’da açıkladı. Salome’nin kestirimine nazaran Arjantin ile bir orta Avrupa ülkesi 18 Aralık’ta kupayı almak için maça çıkacaktı. Salome, Orta Avrupa kadrosu dedikten sonra Fransa’nın ismini verdi.

Arjantin-Fransa finali kimseyi şaşırtmaz

Yarı finalde Arjantin, Hırvatistan maçında Fransa ise Fas müsabakasında favori gözüküyor. Yani Arjantin-Fransa finali kimseyi şaşırtmayacak üzere görünüyor.

Salome’nin tutan kehanetleri

Brezilyalı Salome, daha evvel İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth’in vefatını, koronavirüs salgını, Elon Musk’ın Twitter’ı satın alması ve Rusya-Ukrayna savaşı yaşanacağına dair kehanetleri tutmuştu. 12 yaşında başka insanlardan farklı olduğunu fark ettiğini argüman eden Salome, “Bazen kendimden kuşku ediyordum, zira yaşanması beklenen olmayan şeyler kısa müddet içinde gerçekleşiyordu” demişti.

Yaşayan Nostradamus! Brezilya’yı bildi, finalistleri söyledi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Spor Haber ve Spor Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!