featured

Uruguaylı oyunculara disiplin korkusu! Muslera da yanabilir

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hüseyin ÖZKÖK – AJANSSPOR HABER

2022 Dünya Kupası H Kümesi son maçında Gana’yı 2-0 yenen Uruguay, gol averajı nedeniyle kümesi üçüncü sırada tamamladı ve turnuvaya veda etti. Elenmenin tesiriyle Uruguaylı futbolcular hakem Daniel Siebert’e sert reaksiyon göstermişti.

FIFA soruşturma başlattı

FIFA Disiplin Komitesi, 2 Aralık’ta gerçekleşen Gana – Uruguay FIFA Dünya Kupası maçındaki olaylarla ilgili olarak FIFA Disiplin Talimatı’nın 11. unsuru (saldırgan davranış ve fair play prensiplerinin ihlali), 12. hususu (oyuncuların ve yetkililerin vazifesi berbata kullanması) ve 13. unsurunun (Ayrımcılık) muhtemel ihlalleri nedeniyle Uruguay Futbol Federasyonu hakkında soruşturma başlattı.

Muslera’da disipline sevk edildi

Uruguaylı oyuncular José María Giménez, Edison Cavani, Fernando Muslera ve Diego Godín hakkında, kelam konusu maçın sonunda meydana gelen olaylarla ilgili olarak FIFA Disiplin Talimatı’nın 11. ve 12. hususlarının potansiyel ihlali nedeniyle ayrıyeten disipline sevk edildi.

Muslera cezasını Galatasaray’da çekecek

Eğer FIFA’nın disiplin soruşturmasından Galatasaraylı kaleci Fernando Muslera ceza alırsa bu cezasını Türkiye’de çekecek. Uruguaylı kaleci Dünya Kupası’nda alacağı ceza sebebiyle sarı kırmızılı grubun Üstün Lig’deki güçlü maçlarında kaleden uzak kalabilir.

Maddelerde neler var?

Madde 11 Gerçek ve hukukî şahıslar için ortak yaptırımlar

a) Hem gerçek hem de hukuksal bireyler aşağıdaki yaptırımlarla cezalandırılır: bir ikaz;

b) kınama;

c) para cezası;

d) mükafatların iadesi.

Madde 12 Gerçek bireylere uygulanan yaptırımlar Aşağıdaki yaptırımlar yalnızca gerçek bireyler için geçerlidir: a) dikkat;

b) ihraç;

c) maçın askıya alınması;

d) soyunma odalarına ve/veya yedek kulübesine giriş yasağı;

e) stadyuma giriş yasağı;

f) futbolla ilgili rastgele bir faaliyette yer alma yasağı.

Uruguaylı oyunculara disiplin korkusu! Muslera da yanabilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Spor Haber ve Spor Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!