featured

Trabzon Kombineyi Kaldırdı! Basel Maçının Bilet Gelirleri Depremzedelere

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AJANSSPOR HABER

6 Şubat sabahı 04:17’de 7,7 büyüklüğünde, 9 saat sonra ise 7,6 büyüklüğünde meydana gelen zelzeleler önemli yıkım oluşturdu. Kahramanmaraş merkezli feci afetin akabinde arama kurtarma çalışmaları ve yardım kampanyaları başladı. Futbol dünyası da yardım kampanyalarında ön saflarda yer aldı.

Trabzonspor’dan afet bölgesine yardım

Trabzonspor, toplam 10 vilayette can kaybına neden olan sarsıntının akabinde yardım kampanyası başlattı. Bordo-Mavili kulüp, afet bölgesine tırlarla yardım gereçleri gönderirken, grup otobüsünü de depremzedeler için hizmete soktu. Afetten etkilenen vatandaşlar, Trabzonspor grup otobüsü ile inançlı vilayetlere gitti.

Kombineler kalktı, gelirler depremzedelere

Trabzonspor Lideri Ahmet Ağaoğlu, UEFA Konferans Ligi’nde oynanacak Basel maçı öncesi taraftara seslendi. Ağaoğlu, bu maç için kombinelerin kaldırıldığını duyururken, herkesin bilet almasını istedi. Basel maçında toplanan bilet gelirlerinin depremzedelere bağışlanacağı açıklandı.

Ağaoğlu açıklama yaptı

Ahmet Ağaoğlu, “Değerli Trabzonsporlular, hepinizin bildiği üzere ülkemiz çok büyük bir felaketle karşı karşıya. Zelzelenin şimdi birinci saatleri ile birlikte hem Büyükşehir Belediye Liderimiz, hem sayın Valimiz çok büyük bir özveri ile çalışarak ve siz bedelli Trabzonsporlular’ın ve Trabzonlular’ın insanüstü uğraşlarıyla birlikte bölgeye birinci yardım tırlarını ulaştıran kent ve ekip olduk” dedi.

Ağaoğlu, “Hepinizin de bildiği üzere 16 Şubat Perşembe günü saat 20.45’te UEFA Konferans Ligi takvimi dahilinde oynamak zorunda olduğumuz bir maçımız var. Bu maçımızın tüm gelirini AFAD’a bağışlamak ve yaraları maddi manada bir ölçüde de olsun sarabilmek için bir karar almış bulunuyoruz” tabirlerini kullandı.

“En büyük özveriyi Trabzonsporlular’dan bekliyoruz”

Sözlerine devam eden Ağaoğlu, “Burada en büyük özveriyi kombine bilet sahipleri olan siz pahalı Trabzonsporlular’dan bekliyoruz. Bir keze mahsus olmak üzere kombine biletlerimizi bir kenara bırakıp, bilet alarak bu maça gelerek ve bu maçtan elde edilen gelirle az evvel de tabir ettiğim üzere yaraları bir ölçüde de olsun sarabilmek için sizlerin yardımınıza muhtaçlığımız var” halinde konuştu.

“Umut ediyorum ki o tribünler tıklım tıklım dolacak”

Trabzonspor Lideri, “Ve o denli umut ediyorum ki perşembe akşamı saat 20.45’te o tribünler tıklım tıklım dolacak. Ve Trabzon insanı, Trabzonspor’a gönül vermiş milyonlarca taraftarımızın ruhunun depremzedeler için o statta atacağını hem belli ölçüde maddi olarak hem de birebir vakitte duygusal ve manevi olarak depremzedelerin yanında olduğumuzu göstermemiz için çok büyük bir fırsat olarak görüyorum ve her türlü dayanağınızı bekliyorum” dedi.

Ahmet Ağaoğlu, “Gösterecek olduğunuz hassasiyetten ötürü şimdiden çok teşekkür ediyorum, şükranlarımı sunuyorum” diyerek kelamlarını bitirdi.

Başkanın iletisi toplumsal medyadan paylaşıldı

Trabzonspor’un resmi toplumsal medya hesabından yayınlanan bildiride “Değerli Trabzonsporlular; Zelzeleden etkilenen kardeşlerimize dayanak olmak hedefiyle yalnızca Basel maçına mahsus kombinelerimizi bir kenara bırakıyor ve bilet alıyoruz. Elde edilecek geliri de AFAD kanalıyla zelzele bölgesine gönderiyoruz” denildi.

Trabzon Kombineyi Kaldırdı! Basel Maçının Bilet Gelirleri Depremzedelere

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Spor Haber ve Spor Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!