featured

TFF, Ünlü İsimlerinde Olduğu 30 Kişiyi Daha İşten Çıkardı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AJANSSPOR-HABER

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) idaresinin aldığı 65 yaş üstü çalışanın işine son verilmesi kararı doğrultusunda bir çok isimle yol ayrımı devam ediyor. Operasyon tamamlandığında yaklaşık 30 kişinin TFF ile olan iş mukavelesi sonlandırılacak. Vazifesine son verilen isimlerden birden fazla futbol kamuoyunun yakından bildiği eski futbolcular.

Serdar Bali görüntü çekerek duyurdu

Ajansspor’un elde ettiği bilgilere nazaran eski futbolcular Serdar Bali, Güngör Şahinkaya, Nejdet Ergün, Cem Pamiroğlu, Cezmi Turhan, Ömer Kaner’in TFF’deki misyonuna son verildi. Bir Trabzonspor efsanesi olan Serdar Bali, toplumsal medya adresinden yaptığı paylaşımda “Günaydın! Dostlar çiçekler açtı. Ben sabahleyin işe gidiyorum. Bu benim herhalde son işe gitmem oluyor, yaş 66. Yaş haddiden ötürü bırakacağız üzere gözüküyor. Fakat görüntülerde daha çok bir arada olacağız. Hepinize günaydın diyorum” dedi. Bali son olarak TFF Bölge Temsilcisi olarak misyon yapıyordu.

Üç eski futbol yıldızıyla da yollar ayrıldı

Görevine son verilen isimlerden ortasında üç eski futbol yıldızı da yer alıyor. Eski Trabzonsporlu Göngör Şahinkaya’nın U14 Oluşum Ulusal Ekipleri ve Scout Takımı Teknik Direktörlü’ne son verildi. Nejdet Ergün de hem Trabzonspor hem Beşiktaş formalarını giyen eski futbolculardan. Ergün ise Ulusal Gruplar Bölge Antranörü olarak çalıştı. Fenerbahçe’nin eski ulusal oyuncularından Cem Pamiroğlu ise TFF Genç Oyuncu Yetiştirme Ünitesi Müdürü olarak çalışıyordu.

Turhan, Kaner ve Semerciğlu’na çıkış

TFF’nin vazifesine son verdiği bir öteki isim Cezmi Turhan, bir devir Beşiktaş’ta yardımcı hocalık da yaptı. Turhan, uzun yıllardır TFF Futbol Genel Yönetici Yardımcısı durumunda bulunuyordu. Eskişehirspor’un eski futbolcularından ve Fenerbahçe’nin eski yardımcı hocalarından Ömer Kaner de TFF Futbol Gelişim Yöneticiliği bünyesinde antrenör eğitimcisi olarak bulunuyordu. İşine son verilen Trabzonspor’un eski ulusal futbolcularından Turgay Semercioğlu ise TFF’nin Trabzon Bölge Antrenörü’ydü.

Kadir Kardaş’ın kayınpederi de gitti

TFF’nin yollarını ayırdığı isimlerden biri de genel sekreter Kadir Kardaş’ın kayıpederi Coşkun Süer de yer alıyor. 80 yaşındaki Süer de TFF İzmir Bölge Antrenörü olarak kurum bünyesinde yer alıyordu. TFF Trabzon Bölge Tesis Müdürü Arif Özcan, TFF Herkes İçin Futbol İstanbul Bölge Direktörü Nevruz Şerif, Genç Ulusal Kadrolar İdari Sorumlusu Timuçin Kalender de vazifesine son verilen öteki isimler. Yaş haddinden dolayı mukavelesi sonlandırılan bir öbür kişi de kurumun foto muhabiri, yılların emektar gazetecisi Haydar Tanışan oldu.

100 kişi ile yolları ayırma kararı çıktı

TFF Lideri Mehmet Büyükekşi, misyona gelir gelmez KPGM firmasını insan kaynakları ünitesinde kontrol yapmakla görevlendirdi. Yapılan çalışma sonunda 65 yaşı üstünde olanlarla fiilen hiçbir iş yapmayan ancak kurumdan yüklü maaşlar alan 100’e yakın isim tespit edildi. TFF idaresi bu rapor doğrultusunda kelam konusu şahıslarla yolların ayrılmasını kararlaştırdı. Birinci etapta 30 yakın kişinin işine son verildi. Artık tabir caizse ikinci partiye sıra geldi.

  Rüştü Reçber TFF’yi aradı “Hayır” denildi

TFF idaresi Ulusal Ekipler Dış İlgiler Sorumlusu Rüştü Reçber ile de yolları ayırma kararı aldı. Bu bilgi kamuoyuna haber olarak da yansıdı. Lakin elde ettiğimiz son bilgiye nazaran Reçber’in TFF’yi aradığı ve işine son verildiği bilgisinin teyit edilmediğini öğrendi. Reçber, yaklaşık 10 aydır İngiltere’nin başşehri Londra’da yaşıyor. Reçber, Ankara Mutabakatı çerçevesinde Londra’da şirket kurarak, vatandaşlık sürecini başlattı. TFF Bölgeler Sorumlusu olarak misyon yapan, eski Beşiktaş Teknik Yöneticisi Rasim Kara ile TFF Riva Tesisler Müdürü Erdem Yalçın ile de yollar ayrılmıştı.

Operasyon kalanları da huzursuz ediyor

Dış kontrol sonrası alınan karara nazaran 100 kadar çalışanla yolları ayırma kararı veren TFF idaresi, operasyonu kesim modül gerçekleştirdiği için kurumda işine şimdilik devam eden çalışanlar büyük bir tedirginlik içinde bulunuyor. Ajansspor daha evvel verdiği haberlerde kurumda çalışanların enflasyonun çok altında yüzde 30’lara yakın alınan düşük maaş artırımından dolayı de çok büyük problemler yaşadığı kaydedilmişti.

TFF, Ünlü İsimlerinde Olduğu 30 Kişiyi Daha İşten Çıkardı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Spor Haber ve Spor Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!