featured

TFF Lideri Mehmet Büyükekşi’den Beşiktaş, Yabancı Hakem Ve Altyapı Akademisi Açıklaması

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Salim MANAV – AJANSSPOR

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Lideri Mehmet Büyükekşi, dün Galatasaray Kulübü’nü ziyaret etti. Florya Metin Oktay Tesisleri’ni gezen Büyükekşi’ye Metin Öztürk ve Erden Timur eşlik etti.

Mehmet Büyükekşi tenkitlere karşılık verdi

Florya’da Metin Öztürk ve Erden Timur’la çekilen fotoğraf karesinin eleştirilmesi üzerine Büyükekşi, Ajansspor’un sorularını yanıtladı.

Fenerbahçe, Beşiktaş ve Başakşehir’e de ziyaret yapılacak 

Mehmet Büyükekşi, “Geçtiğimiz ay Giresunspor ve Trabzonspor’u ziyaret ettik. Dün de Galatasaray’ı ziyaret ettik. Ziyaretlerimiz Beşiktaş, Fenerbahçe ve Başakşehir ile devam edecek.

“Ahmet Parıltı Çebi ile görüştük”

Bugün Ahmet Parıltı Çebi ile görüştük, ilerleyen günlerde ziyaretimiz olacak, şu anda kendisi Antalya’da.

Ziyaretlerin sebebi altyapılarda akademi projesi

Kulüplerimize yaptığımız ziyaretlerin sebebi; gelecek dönem altyapılarda akademi projemiz olacak. Bu ziyaretlerimizin temel maksadı altyapılar hakkında bilgi edinmek” dedi.

Yabancı hakem açıklaması 

“Yabancı hakem hakkında son durum nedir?” sorusuna ise Büyükekşi, “Çalışmalarımız devam ediyor. Rastgele bir gelişme yok” karşılığını verdi.

Rezerv Lig tutmadı 

Öte yandan; TFF, dönem öncesi Üstün Lig’de yer alan gruplar için U-21 kadroları ve takıma giremeyen oyunculardan oluşan Rezerv Lig’i getirmiş fakat Rezerv Lig, Muhteşem Lig kulüplerinin istediği üzerine kaldırılmıştı.

Ali Koç’tan U21 açıklaması: “Oraya gelmiş çocuklar artık genç değiller”

Bilindiği üzere Kulüpler Birliği Vakfı Lideri Ali Koç, geçtiğimiz günlerde Yüreğir Belediyesince Yüreğir Kültür Merkezi’nde düzenlenen “Gelecek Sizsiniz” etkinliğinde Rezerv Lig ile ilgili açıklamalarda bulunmuştu.

İşte Koç’un açıklamaları:

“Karar kendi içinde bakarsan gerçek olabilir zira U21’e gelmiş çocuklar artık genç değiller. Bunların yetişkinlerle oynaması isteniyordu. Onun için U21 kapatıldı. Yerine bir şey konmadığı için sonuçta yanlış karar olarak çıktı. Oradaki durum biz kulüplere ikinci, üçüncü liglerde kadro alma hakkı verilecekti o da olmadı. Münasebetiyle U19’a kaldık. Kulüplerin istediği üzerine rezerv lig yapıldı. Sonra hazır olmadığımızı anladık. Öbür bahara kaldı ancak gelecektir. Değişik ülkelerde hakikat modeller var. Buraya bir şey uygulamamız lazım.”

TFF Lideri Mehmet Büyükekşi’den Beşiktaş, Yabancı Hakem Ve Altyapı Akademisi Açıklaması

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Spor Haber ve Spor Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!