featured

Tevfik Yamantürk: “Ahmet Parıltı Çebi ile akraba bile olmak istemem”

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
10:45

Beşiktaş Divan Heyeti Toplantısı 10:30’da Vodafone Park’ta başladı.

Önemli mevzular konuşulacak

12:12

Divan Şurası toplantısında Lider Ahmet Işık Çebi ve İdare Şurası’nın tam takım olarak hazır bulunurken toplantıda siyah-beyazlı kulübün borcu açıklandı ve gündeme ait açıklamalarda bulunuldu.

12:26

Yönetime eleştiri

11:17

Beşiktaş Kulübü Divan Heyeti Lideri Tevfik Yamantürk kürsüde Beşiktaş idaresine tenkitlerde bulundu.

Ahmet Işık Çebi ile birebir çatı altında durmayız

11:18

Tevfik Yamantürk “Ahmet Çebi Beyefendi ile bu çatı altında olmasak birbirimizle arkadaşlık yapmayız. Farklı dünyaların insanlarıyız. Arkadaşlık değil, komşuluk da yapmak istemeyiz. Allah korusun akraba da olmak istemeyiz. Burası bize babadan miras kalmadı. O vakit konuşacağız.

3 yılda 5 antrenör değişti

12:21

Aklımıza yatmayan işler var. 3 yılda 5 antrenör değişti. Artık bu benim aklıma yatmıyor. Kendi şirketlerimizde bu kadar sık idare değiştiriyor muyuz? Mümkün değil. Kendi iş yerinizde yapmadığınızı, bize emanet olan bir yerde nasıl uygulayabiliyorsunuz? Gelirimiz aşağı üst 60 milyon Euro, gruba ödediğimiz maaş fiyatı da 45 milyon Euro civarı. Ödediğimiz faiz 28 milyon Euro. 60 milyon Euro gelirle, 73 milyon Euro sarfiyatı nasıl karşılayacaksınız. Bunu gören insan, bu harcamalara devam eder mi? Bunu ben söylemeyeceğim de kim söyleyecek?

Ben kimseye hakaret etmem

12:04

Başkana hakaret ettiğimi düşünen genç bir arkadaşımız yeniden disipline vermeye kalktı. Ben kimseye hakaret etmem. Okuduğunu anlamadığını düşünüyorum ya da ben kendimi tabir edemedim. Şenol (Güneş) Hoca’yı bu idare mi yolladı ki artık geri getirince niçin yolladınız manasında ‘Başkana hakaret etti.’ diyorlar. Şenol Hoca bir evvelki idare vaktinde gitti. Bunu bile yakalayamıyorlar. Üçüncü olarak Haluk Karakurt Beyefendi beni disipline verdi lakin onu beğenilen görüyorum.” sözlerini kullandı.

Beşiktaş’ın borcu açıklandı

12:15

Denetim Şurası Üyesi Cem Sezgin tarafından yapılan açıklamaya nazaran Beşiktaş’ın toplam borcu 30 Eylül 2022 tarihi itibariyle 6 milyar 264 milyon 803 bin 267 TL.

Kulübün toplam alacağı 413 milyon TL

12:16

Cem Sezgin yaptığı konuşmada, siyah-beyazlı kulübün borcunu, alacaklarını, Bankalar Konsorsiyumu ile yapılan mukaveleyi ve Beşiktaş’ın ödemesi gereken faiz, ana para ve borçlarla ilgili ayrıntılı bilgi verdi. Kulübün toplam alacağı 413 milyon 70 bin 436 TL olurken, toplam borç-alacak farkı ise 5 milyar 692 milyon 761 bin 438 TL oldu.

3 yıllık kaybı 30 milyon dolar

12:28

Divan Heyeti toplantısında konuşan Beşiktaş CEO’su Seçil Aygün “Bu sene Allah’ın müsaadesiyle şampiyon olursak yayın haklarından alacağımız para 10 milyon doları bulmuyor. 32-33 milyon dolardan geldiğimiz nokta bu. Yayın haklarının bize, Fenerbahçe’ye, Galatasaray’a 3 yıllık kaybı 30 milyon dolar. Sizin 1 sene evvelki 100 lira borcunuz, yeniden 100 liraysa; gerçek olarak 100 lira borcunuz yok, nominal olarak 100 lira borcunuz var. Bu çok kıymetli.” sözlerini kullandı.

Haluk Mete anıldı

12:20

Öte yandan geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden Beşiktaş Seçme ve Sicil Heyeti Eski Lideri Haluk Mete’nin sandalyesine fotoğrafı ve çiçekler konularak anıldı.

12:20
Tevfik Yamantürk: “Ahmet Parıltı Çebi ile akraba bile olmak istemem”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Spor Haber ve Spor Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!