featured

Olay kelamlar: Galatasaray’dan ayrılığım için pişman değilim

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Salim MANAV – AJANSSPOR 

Galatasaray altyapısından yetişen, Eylül 2020’de Fransa’nın güçlü grubu Lille’e transfer olan Mustafa Kapı, ocak 2022’de Türkiye’ye döndü ve Adana Demirspor’la mukavele imzaladı.

Mustafa Kapı sessizliğini bozdu

Mustafa Kapı, Galatasaray’dan ayrıldıktan sonra birinci sefer konuştu ve Adana Demirspor’a transfer süreci, G.Saray’dan ayrılığı, Lille macerası, Arda Güler ve Ozan Kabak başta olmak üzere birçok bahisle ilgili açıklamalarda bulundu.

“Murat Sancak’la tanıştım ikna oldum”

Radyospor’da Salim Manav’ın canlı yayın konuğu olan Mustafa Kapı, Lille’den ayrılmaya karar verdiğini belirterek “İsmim Türkiye’deki ekiplerle anılmaya başladı. O periyot sportif yöneticimiz Gökhan Göktürk benimle bağlantıya geçti; projelerden bahsetti, sonrasında liderimiz Murat Sancak’la da tanıştım ve ikna oldum” dedi.

“Takım olarak hayalimiz var”

Mustafa Kapı kelamlarına şöyle devam etti: “Başkanımızı tanımaktan ötürü çok memnunum, babacan, çok yeterli birisi. Birinci görüştüğümüzde bana Avrupa maksadından bahsetti ve bana güvendiğini söyledi. Hocamız Montella, sportif yöneticimiz Gökhan Göktürk ve Metin Abi (Korkmaz) çok yeterli beşerler. Grup olarak bir hayalimiz var, inşallah bu hayali gerçeğe dönüştürebiliriz.”

“Lille bana çok şey kattı”

Lille’den ayrılık sürecini anlatan Kapı, “Lille gittiğimde müddet bulamadım. Esasen transfer olduğum grupların şampiyon olma ya da şampiyonluğa oynama üzere özellikleri oluyor. (tebessüm ederek) Lille bana çok şeyler kattı” dedi.

“Yusuf Yazıcı’nın uyku koçu vardı”

Adana Demirspor futbolcusu konuşmasına şöyle edvam etti: “Zeki (Çelik) abi, Burak (Yılmaz) abi ve Yusuf (Yazıcı) abi bana daima takviye oldu, onlardan çok şey öğrendim. Zeki abi; fizyoterapisti ile kalıyor, Burak abi; besin programına çok dikkat ediyor, Yusuf abinin uyku koçu vardı.”

“Luis Campos Lille’den gidince kalıcı olamadım”

Lille’de çok fazla forma bahtı nedenini Luis Campos’un ayrılığına bağlayan Mustafa Kapı, “Beni Lille’e sportif yönetici Luis Campos transfer etmişti lakin 2 ay sonra Campos ayrıldı. Luis Campos devam etseydi, Lille’de kalıcı olabilirdim. İyisi böyleymiş, şu anda Adana Demirspor’da çok mutluyum” diye konuştu.

“Galatasaray’dan ayrıldığım için pişman değilim” 

Mustafa Kapı, Galatasaray ile mukavele yenilemeyerek ekipten ayrılmış ve sarı kırmızılı taraftarların reaksiyonuna maksat olmuştu. 20 yaşındaki futbolcu o devir için “Galatasaray’dan ayrıldığım için pişman değilim. Zira çocukluğumdan beri hayalim Avrupa’da oynamaktı ve bu hayalimi gerçekleştirmek için ayrıldım” dedi.

“Çocukluğum Florya’da geçti”

O periyot çok büyük tenkitler olduğunu ve bunun nedeninin anladığını belirten Kapı konuşmasını şöyle sürdürdü: “Galatasaray taraftarı beni çok benimsemiş ve sevmişti, ben de hala onları seviyorum. Çocukluğum Florya’da geçti, şu anda müsaade günlerimde İstanbul’a geldiğimde Florya’ya uğramadan dönmüyorum. Florya’nın önünden geçerken duygulanıyorum. Hayatta bir karar verirsin gerçek ya da yanlış olabilir, ben kararımın gerisindeyim.”

Ozan Kabak’a övgü dolu sözler

Yakın arkadaşı Ozan Kabak’la ilgili de konuşan Mustafa Kapı, “Ozan çok sevdiğim ve kıymet verdiğim bir insan. Ozan üzerine koyarak gidiyor, objektif olacağım; Ozan ilerleyen yıllarda dünyanın en uygun 5 grubundan birisinde oynayabilir” dedi.

“Hedefim Adana Demirspor’un başarısı”

Şu andaki gayesinin yalnızca Adana Demirspor’un başarısı olduğunu belirten Kapı konuşmasını şöyle sürdürdü: “Takım olarak gayemiz ve hayalimiz var; bunu gerçekleştirmek için çalışıyoruz. Çok yeterli bir takımımız var, şampiyonluğa çok inanıyorum. Taraftarımıza da çok teşekkür ederim; içeride ve dışarıda bizim daima yanınımızdalar.”

Adana’da ne yapıyor?

Mustafa Kapı, Adana’da günlerini nasıl geçirdiğini ise şöyle anlattı: “Günler hoş geçiyor. İdman olmadığı vakit; meskende kitap okuyorum, sinema izliyorum, vakit zaman kadro arkadaşlarımla dışarı çıkıyoruz.”

“Arda’yı ülkece rahat bırakmalıyız”

Fenerbahçe’nin genç yıldızı Arda Güler’e de farklı bir parantez açan Mustafa Kapı, “Arda hakikaten çok kaliteli, saygılı ve çalışkan birisi. Arda’ya tavsiye verecek kişi ben değilim. Yalnızca ülkece onu rahat bırakmamız gerektiğini düşünüyorum, çok baskı altında kalmamalı, aslında o gerekeni yapacaktır. Allah yolunu açık etsin” dedi.

Olay kelamlar: Galatasaray’dan ayrılığım için pişman değilim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Spor Haber ve Spor Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!