featured

Muhteşem Lig’de giden gidene! Liderler gemiyi terk ediyor

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Nazım Türknas/ Ajansspor

Süper Lig’de liderler konusunda yaprak dökümü yaşanıyor. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Kulüp Lisans kriterlerine uymadığı için puan silme cezası tehdidiyle karşı karşıya olan Kayserispor’da Berna Gözbaşı’ndan sonra Gaziantep Futbol Kulübü’nde (Gaziantep FK) lider Cevdet Akınal tekrar aday olmayacağını açıkladı.

Cevdet Akınal 2021’den beri koltukta oturuyordu

Ali Budak’ın haberine nazaran; 25 Mayıs 2021 tarihinde kırmızı siyahlı kulüpte başkanlık bayrağını devralan Cevdet Akınal yaptığı açıklamada; “Yeni devirde olmayacağım. Aday değilim. Şimdiden bu bayrağı devralacak arkadaşlara muvaffakiyetler diliyorum” dedi.

Gaziantep FK’ya puan silme tehdidi

Gazeteci Hakan Can, 4 Muhteşem Lig ekibinin lisans kriterlerine uyamadığı için puan silme yaptırımıyla karşı karşıya olduğunu açıklamış ve bu haber TFF tarafından yalanlanmamıştı. Bu 4 kadro ortasında TFF Lideri Mehmet Büyükekşi’nin bir devir başkanlık vazifesini yürüttüğü Gaziantep FK var.

Gaziantep FK, vergi borcunu yapılandırmaya çalışıyor

Alınan bilgiye nazaran mevcut Gaziantep FK idaresi, vergi borçlarının tekrar yapılandırılması için çalışmalarını sürdürüyor. TFF, lisans kriterlerine uyulması için 23 Aralık’a kadar müddet verdi.

Gaziantep FK’da seçim 22 Aralık’ta

Gaziantep FK’da olağan genel şura 22 Aralık tarihinde yapılacak. Yani TFF kararını açıklamadan evvel Cevdet Akınal, vazifesi bırakmış olacak.

Puan silme tehdidi altındaki 4 takım

Gaziantep FK’nın dışında Kayserispor, Hatayspor ve Giresunspor’da TFF kriterleri konusunda sıkıntı durumda ve puan silme tendidi ile karşı karşıya.

Kayserispor’da Berna Gözbaşı bıraktı

Kayserispor’un eski lideri Berna Gözbaşı, “Ben artık kentin önde gelenlerine affımı istediğimi duyurmak istiyorum. Lige verilen ortada kentin bu kulübe sahip çıkması gerekiyor” diyerek 10 Aralık’taki olağan genel şurada aday olmadı.

Kayserispor liderini bu hafta sonu seçecek

10 Aralık’ta Kadir Has Kongre Merkezi Konferans Salonu’nda yapılan olağan genel heyette çoğunluk sağlanamadı. Kongre 17 Aralık tarihine ertelendi. Şu ana kadar resmi olarak lider adayı çıkmazken Kayserispor’un borcunun 1 milyar TL’yi aştığı sav ediliyor.

Muhteşem Lig’de giden gidene! Liderler gemiyi terk ediyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Spor Haber ve Spor Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!