featured

Mehmet Demirkol Adana Demirspor-Fenerbahçe maçının hakemi Ali Palabıyık’ı kıymetlendirdi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AJANSSPOR-HABER

Gazeteci Mehmet Demirkol, Socrates Youtube kanalında yayınlanan Karşı Karşıya programında Spor Toto Harika Lig’in 22. haftasında oynanan ve 1-1 sonuçlanan Adana Demirspor-Fenerbahçe maçındaki kritik hakem kararlarını kıymetlendirdi.

“Hakemin kimyası bozuk belli”

Karşılaşmanın hakemi Ali Palabıyık hakkında ‘kimyası bozuk’ tenkidinde bulunan Demirkol “Konuşmaya Ali Palabıyık’tan başlamamız lazım. Herhalde şu an teknik falan konuşsak hoş küfür yeriz. Kimyası bozuk hocanın çok aşikâr. Bilhassa sonda Zajc’a vermediği faul, Jesus’un kırmızı kart görmesine yol açan konum. Orada iki metre önünde, bazen çok yakınken çözemezsin. Hakem hocanın bulunduğu durum yanlışsız, ağzına götürüyor düdüğü sonra çalmıyor. Orada da VAR bekledi herhalde. Orada kimyasının bozuk olduğunu görüyorsun esasen bir kimya sorunu var orada.” dedi.

“Bathsuayi’nin durumu el üzere duruyor”

Bathsuayi’nin elle dokunduğu ve öncesi için penaltı beklediği konum için deneyimli gazeteci “Bathsuayi’nin sonunda elle dokunduğu bir kara kucak sahnesi var ya, penaltı üzere duruyor o. Ondan 1 dakika evvel yaklaşı uyardı oyuncuları. Ve o iki oyuncuyu uyardı yanlış görmediysem. Şöyle yapmayın, bu türlü yapmayın durdurdu oyunu. Aslında o ikaz işini de ben anlamıyorum. Oyuncular bilmiyor mu? Taç atarken nasıl atması gerektiği için, korneri nasıl kullancağı için yapmıyorsan, Duran topta itişmemeleri için uyarmanın ne manası var?” dedi.

“İlk çıktığında uygun hakemdi”

Ali Palabıyık’ın standart aralığının çok geniş olduğunu vurgulayan Demirkol “Ali Palabıyık birinci çıktığında çok âlâ hakemdi, tıpkı Ali Şansalan üzere lakin belirli ki psikolojisi yetmiyor. Bazen ben Premier League hakemiyim diyor setliğe müsade ediyor, bazen de ben eski tip Türk hakemiyim diyor. Standart, davranış aralığı çok geniş. O yüzden oyuncular anlayamıyor ne olup, ne bittiğini. Çok standartsızdı.” tabirlerini kullandı.

“Acaba eski MHK kazık atıp gideyim mi dedi?”

Ali Palabıyık’ın bu maça atanmasının yanlış bir karar olduğunu savunan Mehmet Demirkol “Bu maçın iki ekibin da oyun tarzlarına bakıldığında; çok tempolu, çok git gelli bir maç olacağı, oyun aralarının uzayacağı, çok koşturmaca olacağı münasebetiyle faule ve temasa açık temasa çok açık olacağı muhakkaktı. Neden yaptılar sanki? Bu atamayı yapan Lale Orta idaresi değil bir evvelki MHK. Sanki o MHK’e yenisine bir kazık atıp mı gideyim dedi.” dedi.

“Mert Hakan’ın durumunda bir ispat gözükmüyor”

Fenerbahçeli Mert Hakan Yandaş’ın iptal olan golünü pahalandıran Demirkol “En üzerinde tartışılan durum Mert Hakan’ın golü. VAR neye bakıyorsa, hangi sahneye bakıyorsa, bizim birebir anda o durumu ekranda görmemiz lazım. Premier League’e bu türlü. VAR neye bakıyorsa, o sırada hakeme neyi gösteriyorlarsa bizim de o manzarayı canlı yayında görmemiz lazım. Bilgide bu türlü bir asimetri olmaz. Bizim hiç görmediğimiz konumu görüyor olabilir. Maçı izlerken Mert Hakan golü attı, dedim el olabilir. Daha sonra tekrarına baktık, bir ispat gözükmüyor. Olsa bile VAR’ın dahil olacağı bir durum yok.” dedi.

“Belhanda gök taşı üzere düşüyor”

Samet Akaydın ve Younnes Belhanda ortasında geçen tartışmalı durum için Demirkol “Samet’in konumunda Belhanda’nın topla alakası yok gök taşı üzere düşüyor adamın üstüne. Bu faul değil mi artık? Ceza alanı dışında olsa faul olacağı kesin tabi de. Hakem onu düşünüyor muhtemelen, ben artık buna faul mü çalacağım diyor. Faul lakin yani.” tabirlerini kullandı.

“Fenerbahçe Norveç grubu gibiydi”

Fenerbahçeli futbolcuların hakeme toplu itirazda bulunmamasından bahseden Demirkol “Fenerbahçeli futbolcular durumlara hiç toplu itirazda bulunmadı. Güya bir Norveç grubu üzereydiler. Bu geçer akçe değil Türkiye de, taç için bile hakemin üstüne saldırman gerekiyor.” dedi.

Mehmet Demirkol Adana Demirspor-Fenerbahçe maçının hakemi Ali Palabıyık’ı kıymetlendirdi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Spor Haber ve Spor Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!