featured

Japonya grubu Sanfreecce Hiroshima’dan dayanak paylaşımı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Japonya J1 Ligi takımlarından Sanfreecce Hiroshima, geçtiğimiz aylarda Türkiye’de bir hazırlık kampı gerçekleştirmişti. Yeni döneme Antalya’da hazırlanan Sanfreecce Hiroshima, İstanbul gezisiyle kampı tamamlamıştı.

“Türkiye’nin bu kadar büyük acılar çekmesi yüreğimizi dağladı”

Depremin acısını paylaştıklarını belirten Hayato Araki, “Türkiye ve Suriye’de son zelzelelerde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyoruz. İki hafta evvel kamp yaptığımız Türkiye’nin bu kadar büyük acılar çekmesi tüm grubun yüreğini dağladı. Japonya uzak olsa da Türkiye ve Suriye’nin acısını paylaşıyoruz ve bir an evvel yaralarını sarıp, günlük hayatına geri dönmesini umuyoruz” sözlerini kullandı.

“Çok uzakta olabilirim lakin…”

Hiroshima Kulübü’nün dost elini uzatarak yardım kampanyası başlattığını tabir eden antrenör Serhat Umar, “6 Şubat, 100 yılın felaketi olarak kıymetlendiren Kahramanmaraş zelzelesi hepimizi yıktı. Hayatını kaybeden vatandaşlarımızın için Allah’tan rahmet, ailelerine baş sıhhati ve sabırlar diliyoruz. Yaralı yurttaşlarımıza acil şifalar temenni ediyorum. Ülkemden çok uzakta olabilirim lakin gözüm, kulağım ve kalbim anbean felaket bölgesinde. Sanfreecce Hiroshima Kulübü, Türk – Japon dostluğunu ve dayanışmasının bir örneği olarak dost elini uzatmak istiyor ve yardım kampanyası başlatıyor. Bu davranışlarından ve günlerdir gösterdikleri ilgi ve hassasiyetten dolayı kendilerine şahsım ve ülkem ismine teşekkür ediyorum. Tekrardan Türkiye’min başı sağ olsun, milletime geçmiş olsun” formunda konuştu.

Japonya grubu Sanfreecce Hiroshima’dan dayanak paylaşımı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Spor Haber ve Spor Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!