featured

Ivan Bebek hakemliği bırakıyor! Fenerbahçe atamasının perde ardı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hüseyin ÖZKÖK – AJANSSPOR

Fenerbahçe’nin Avrupa Ligi’nde perşembe akşamı Polonya’da oynayacağı Dinamo Kiev karşılamasına 4. hakem olarak Fenerbahçe’nin geçmişte büyük bir sorun yaşadığı Ivan Bebek’in atanması ortalığı karıştırdı. Bebek ihtarlar üzerine daha sonra maçtan alındı.

UEFA değil Hırvatistan Federasyonu atadı

Ancak Bebek’i bu maça atayanın UEFA değil Hırvatistan Futbol Federasyonu olduğunu söylememiz gerek. Zira UEFA kendi maçlarına sadece hakem ve yardımcılarını atıyor. Dördüncü hakem ise hakem takımının ilişkin olduğu ülkenin federasyonu tarafından bildiriliyor. Bu bağlamda UEFA Ivan Bebek’i direkt atayan kurum değil.

UEFA müdahale etti

Yine de Bebek UEFA’nın müdahalesi ile bu maçtan alındı ve Hırvatistan Futbol Federasyonu UEFA’ya 4. hakem olarak bu sefer Marin Vidulin’i bildirdi.

UEFA, Fenerbahçe ile Bebek ortasındaki sorunu bildirdi

UEFA’nın Fenerbahçe ile Ivan Bebek ortasındaki sorunu bilen kimi yetkilileri hakem komitesine durumu bildirdiler. Ivan Bebek’i arayan komite Bebek’ten “Evet bu türlü bir sorun yaşadım” teyidini alınca hakemi geri çekerek Hırvatistan Futbol Federasyonu’ndan yeni bir isim verilmesini istedi.

Bebek’e jest yapmak istediler

Diğer yandan Hırvatistan’dan gelen bilgilere nazaran Hırvatistan Futbol Federasyonu, mesleğini noktalamaya hazırlanan Bebek’i son bir Avrupa maçına vererek jest yapmayı düşündü.

Bebek’e Fenerbahçe darbesi

Ancak Hırvatistan Futbol Federasyonu’nun jesti Fenerbahçe’ye takıldı. Yansılar üzerine Bebek’in Avrupa’da son bir defa alanda olma hayali de sona erdi. Dinamo Kiev-Fenerbahçe maçının hakem kadrısu şöyle oldu: Duje Strukan (hakem), Bojan Zobenica, Alen Jaksić (yardımcı hakemler), Marin Vidulin (dördüncü hakem).

Fenerbahçe ‘istenmeyen hakem’ ilan etmişti

Hırvat Ivan Bebek, 17 Mart 2016’da UEFA Avrupa Ligi son 16 çeşidi gayretinde Braga ile Fenerbahçe ortasında oynanan maçı yönetmişti. Ofsayt olan Braga golünü geçerli sayan Bebek, Fenerbahçe’nin ofsayt olmayan golünü iptal etmişti.

Vitor Pereira ve 3 futbolcuyu oyundan attı

Mehmet Topal’a tartışmalı iki sarı kart çıkaran Bebek, sarı lacivertliler aleyhine bir de penaltı vermişti. Devrin teknik yöneticisi Vitor Pereira, futbolcular Alper Potuk ve Volkan Şen hakemin idaresi karşısında sonlarına hakim olamayarak kırmızı kart görmüşlerdi.

Ivan Bebek hakemliği bırakıyor! Fenerbahçe atamasının perde ardı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Spor Haber ve Spor Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!