featured

İstek Çalımbay acı haberi verdi: “15 kişi hayatını kaybetti”

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AJANSSPOR – HABER

Sivasspor Teknik Yöneticisi İstek Çalımbay, yayıncı kuruluş beIN Sports’a bağlanarak zelzeleyle ilgili açıklamalarda bulundu. Yardımcısı hakkında acı bir haber verdi.

Rıza Çalımbay, Sivasspor yardımcı antrenörlerinden Ayhan Tenbeloğlu’nun Hatay’da bulunan ailesinden 15 kişinin sarsıntıda hayatını kaybettiğini açıkladı.

“Ailesinden 15 kişiyi kaybetti”

Yardımcısı Ayhan Tenbeloğlu’nun ailesinden 15 kişiyi kaybettiğini açıklayan Çalımbay, “Her şeyden evvel çok üzgünüz. Bundan evvelki o büyük zelzelede de bizde Ulusal Kadro’da kamptaydık. Tekrar o denli bir acı yaşadık. Nitekim çok üzücü bir şey. Biz artık Sivas’tayız lakin bundan 3-4 saat evvel biz de bayağı bir sarsıldık. Öğle olan zelzelede tesisteydik. Her şeyden evvel kaybettiklerimiz için üzgünüz. Sabah birinci olarak dana evvel benimle çalışan şu anda Hatayspor’un kaleci antrenörü Cengiz Hoca’yı (Cengiz Birgen) aradık. Oradaki durumlarını öğrendik. Elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz lakin yapacak bir şey de yok. Keşke bir şey yapabilsek. Benim yardımcım Ayhan Hoca’nın ailesinden 15 kişi vefat etti. Yardımcımızı Hatay’a gönderemedik. Sivas’ta çok fazla kar var. İnanılmaz biçimde kar yağıyor. Ayhan Hoca’nın ailesinden 15 kişiyi kaybetmesine de çok üzüldük.” sözlerini kullandı.

“Çok üzücü ve düşünceli bir gün yaşıyoruz”

Rıza Çalımbay kelamlarına şu biçimde devam etti: “Depremden sonra birinci olarak Cengiz Hoca’yı aradık. Onunla konuştuk ve ilgili bilgileri aldık. Volkan Hoca seslenişiyle orada çok şey gördüğü için üzgün bir formda anlatmaya çalıştı. Herkesten yardım istedi. Orada onları gördükten sonra bir an evvel yarım gelsin istedi. Bayağı bir hisliydi esasen ağlamaklı bir formda anlattı. Keşke çok yakın olsak her şeyi yapabiliriz. Bugüne kadar hiç bu türlü kar yağmamıştı. Burada çok fazla kar var. Dünden beri yağıyor. Şu anda ise inanılmaz halde yapıyor. O yüzden yapacak bir şeyimiz olmuyor. Nitekim çok üzücü ve düşünceli bir gün yaşıyoruz.”

“Sivasspor olarak her türlü yardıma hazırız”

Depremzedeler için gerekli yardımı yapmaya hazır olduklarını belirten Çalımbay, “Kulüp olarak ne gerekirse yapacağız. Bundan evvel Sakarya ve Düzce sarsıntısı olduğunda hem kadro olarak hem de ferdi olarak yaptık. Burada da ne olursa olsun yardımcı olacağız. Aslında yardımı bütün kulüpler yapar. İnşallah buraya kadardır bundan sonra daha bir şey olmaz.” diyerek kelamlarını noktaladı.

Sivasspor’dan açıklama

Sivasspor, yardımcı antrenörü Ayhan Tenbeloğlu hakkında başsağlığı iletisi yayınladı: “A grup yardımcı antrenörlerimizden Ayhan Tenbeloğlu’nun Hatay’da yaşayan çok sayıda akrabasının, Kahramanmaraş’ta meydana gelen zelzele nedeniyle hayatını kaybettiğini büyük bir kederle öğrenmiş bulunmaktayız.”

İstek Çalımbay acı haberi verdi: “15 kişi hayatını kaybetti”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Spor Haber ve Spor Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!