featured

İlhan Palut’tan A Ulusal Grup Kelamları: “Tabii Ki Çok İsterim”

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Süper Lig gruplarından Otomobilim.com Konyaspor Teknik Yöneticisi İlhan Palut, bir gün baht gelmesi durumunda ulusal misyon için hazır olduğunu söyledi. Palut, mesleği ve A Ulusal Ekip Teknik Yöneticisi Stefan Kuntz hakkında da konuştu.

“Her basamağı geçmenin başka bir deneyimi var”

Teknik yöneticilik mesleğinde her pürüzü tek tek aştığını söyleyen Palut, “Üst seviye bir futbolculuk mesleğim yoktu. Türkiye’de 4 büyük ekipte oynamadım. Yarışa 3-0 önde başlamak üzere bir talihim olmadı. Bu bir şikayet değil. Her basamağı geçmenin de farklı bir deneyimi var. İnsanın yere daha sağlam basmasını sağlıyor” dedi.

“İlhan hoca da nereden çıktı’ denildi”

Açıklamalarına devam eden Palut, “İkinci ligde teknik yönetici olacağım vakit ‘Bunu başarabilir mi?’ dediler. Hatayspor ile birinci lige çıkacağız. ‘Birinci ligde bir sürü teknik yönetici var, İlhan hoca da nereden çıktı’ denildi. Harika Lig’de Göztepe ile başladık, ‘Bu kadar deneyimli teknik yönetici varken neden alt ligden teknik direktör’ sorgulaması oldu.

Bunu kendi açımdan çok beklenti içerisinde olmayarak çözüyorum. Bir şey beklemek, var olana gerekli konsantrasyonu sağlayamama nedeni. Çalışmak, gelişmek, grubumu geliştirmek, şu anda sorumlu olduğum benden beklentisi olan topluluğa en düzgününü yaşatmaya kanalize olmuş durumdayım” biçiminde konuştu.

“Çok mütevazı olamayacağım”

Son derece öz inanç sahibi bir insan olduğunu söyleyen Palut, “Çok argümanlı bir insan değilimdir ancak burada çok mütevazı olamayacağım. Bir yol açıldı. Artık tahminen yeniden ‘Bu ulusal ekipte yapabilir mi’ sözleri başlayacak. Bunlar pek olağan, ben bunlara alıştım zira her bir basamak daha üst gitmeye çalışırken bunlar çok ağır biçimde duyduğum şeyler. Evet bunu da aşacağız, yapacak bir şey yok. Buna son derece kararlıyım, son derece inançlıyım. Allah’a şükür son derece öz itimat sahibiyim, bunu da kıracağız” diye konuştu.

“Stefan Kuntz’un doğal yardımcılarıyız”

Türkiye’de misyon yapan teknik adamların, A Ulusal Futbol Ekibi Teknik Yöneticisi Stefan Kuntz’un doğal yardımcıları olduğunu lisana getiren İlhan Palut kelamlarına şöyle devam etti: “Bu, kolay bir misyon değil. Bu, benim yolum. Bunun zorluklarından şikayet etmiyorum, bu zorluklar beni daha çok motive ediyor. Bir gün orayı da kıracağım, biliyorum. Bunun kaçarı yok. Bizler şu anda Stefan Kuntz’un doğal yardımcılarıyız. Ona, daha âlâ fizik kalitede, daha âlâ taktik bilgiye sahip, mental manada daha kuvvetli oyuncular göndererek yardım etmeye çalışıyoruz. Benim şu anda net bir ulusal oyuncum yok fakat inşallah olur. Gelişim içerisinde oyuncularım var.

“A Mili Kadrosu çalıştır dediklerinde düşünmeye hakkımız yok”

Kuntz’un başarısı, ulusal kadromuzun, ülkemizin başarısı demek. Dünya Kupası izliyoruz, maalesef biz yokuz. İnşallah çok başarılı olur. Evet bir gün inşallah en hoş yerde bırakır. En başarılı formda bırakır. Ondan sonra bu vazifesi İlhan Palut’u bir kenara bırakıyorum, yerli bir teknik adam elbette başarabilir. Fatih (Terim) hoca, Şenol (Güneş) hoca başarmadı mı? Yine bu kuşaktan da başaracak bireyler var. Bir gün gel sen A Mili Kadrosu çalıştır dediklerinde düşünmeye hakkımız yok. Esasen bu bizim vazifemiz. Hem teknik yönetici, hem bir vatandaş olarak misyonumuz. Natürel ki çok isterim lakin o gitsin biz gelelim niyetinde değilim.”

“Belki en hazır halde gitmem gerekiyor”

Milli vazifeye en hazır halde gitmenin daha yanlışsız olacağını tabir eden Palut, “Niye yabancı bir teknik adam geldi noktasında asla değilim. Şu anda burada olmam gerekiyor. Konyaspor’u daha güzel bir ekip yapmam gerekiyor. Kendimi de bu manada geliştirmem gerekiyor. Tahminen en hazır halde gitmem gerekiyor ancak dediğim üzere daha kırmam gereken algılar var. Onların da inşallah üzerine gide gide onları da kıracağım, buna inanıyorum” sözlerini kullandı.

Konyaspor 3. hazırlık maçına Ankaragücü ile çıkıyor

Öte yandan Konyaspor, Dünya Kupası nedeniyle verilen ortada 2 hazırlık maçı oynadı. Yeşil-beyazlı kadro Zelezniçar’ı 2-1 mağlup ederken Gaziantep FK’ya 1-0 mağlup oldu. Kaonyaspor bugün Ankaragücü ile son hazırlık maçına çıkacak.

İlhan Palut’tan A Ulusal Grup Kelamları: “Tabii Ki Çok İsterim”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Spor Haber ve Spor Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!