featured

Hatayspor’un hocası Volkan Demirel’den açıklamalar

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Atakaş Hatayspor Teknik Yöneticisi Volkan Demirel TİVİBU Spor ekranlarında verdiği röportajda planları ve grubu ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Oyuncu kümesini tespit ettik

Volkan Demirel “Biz geldikten sonraki 7 haftada 16 puanla Fenerbahçe birinci sırada, 13 puanla da Hatayspor ikinci sırada. Biz alırken de tam karşıtı 6 haftada 1 puan almış grup vardı. Biz buradaki oyuncu kümesinin nasıl olduğunu tespit etmiştik.

. Bir transfer devri gelecek ve transfer yapacağız

Biz geldiğimizde ulusal ortaya denk gelmiştik. Orada kendimizi inandırdık ki başladıktan sonra 2 tane galibiyet aldık. O maçlar bize motivasyon verdi. Futbolcularla aramızdaki bağlantı gelişti. Oyuncularımdan çok mutluyum. Arkadaşlarımdan daha doğrusu. Ağabey-kardeş bağı var ortamızda. Bir transfer devri gelecek ve transfer yapacağız. Daha çok kadrosu nasıl güçlendiririz diye bakarak transfer yapacağız.

Bir kadeh şaraptan kimse sarhoş olmaz

Futbolcu Volkan olarak şu anki hoca halimle çalışmak isterdim. Zira kadrolarımda rahatlık var. Kimseye hiçbir şey dayatmıyorum. Oyuncum konutunda bir kadeh şarap ya da bira içiyorsa kamptayken de içebilir. Bir kadeh şaraptan ya da şişe biradan kimse sarhoş olmaz.

Yabancı sayısının özgür bırakılsın

Yabancı sayısının özgür bırakılması gerektiğini düşünüyorum. Planlama ile ilgili bir şey. Siz bir şeyi bir sayıda tutarsanız, beşerler o sayıyı tutturabilmek için uğraşıyor. Sayılarla kısıtlamak yerine herkesin kendi yorganına nazaran ayağını uzatması gerekiyor.

Bertuğ Yıldırım hakkında

Elimden geldiği kadar Bertuğ’u Türk futboluna kazandırmaya çalışacağım lakin bunun da vakti var. Vakitle dediklerimizi yaparsa bu yolda yürürse vakitle dediğim yerlere gelecektir. 1,92 uzunluğu var, maşallah çok hoş bir fiziği var. 20 yaşında ve her yerde söylüyorum. Önümüzdeki yılların en güzel santrforlarından biri olacak. Örnekler veriyorum. Kitap okumasını, toplumsal ve kültürel manada kendisini geliştirmesi gerektiğini söylüyorum

Neden Hatay’a gidiyorsun dediler

Bir puanlı bir ekibi kaldırmak çok zordur. Herkes diyordu ki “Neden Hatay’a gidiyorsun.” Düştü gözüyle bakıyorlar ancak ben o denli bir düşünmedim. Bir riskti lakin risk almadan başarıyı elde edemezsiniz. Grup olarak kadroyla çalışmaktan çok memnunuz. Verdiğimiz her şeyi alıyorlar. Bu da karşılıklı inanmaktan geçiyor. Demek ki onlar da bize inanmışlar. Çok hoş bir ortamımız var. Burada kamp ortamı da çok hoş.

Oyuncularım hoşlanmıyor lakin doğrusu bu

Ben biraz daha fizik ve savunma çalıştırıyorum şu anda. Zira takımımız buna uygun. Tahminen oyuncularımızın pek güzeline gitmiyor lakin hakikat olan bu. Geriden oyun kurmaya kalkıp çok fazla gol yiyorsam o sistemi tercih etmem” tabirlerini kullandı.

Hatayspor’un hocası Volkan Demirel’den açıklamalar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Spor Haber ve Spor Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!