featured

Hatayspor Onursal ve Hatay Belediye Lideri Lütfü Savaş Kızdırdı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AJANSSPOR-HABER

Depremin en büyük yarayı açtığı Hatay’ın büyükşehir belediye lideri ve Atakaş Hatayspor Onursal Lideri Lütfü Savaş reaksiyon çeken bir açıklama yaptı. Hatayspor’un oyuncusu Cristian Atsu ve sportif yöneticisi Taner Savut’un da ortalarında bulunduğu yüzlerce kişinin enkazında bulunduğu Rönensans Rezidans’ın yurtdışına kaçarken yakalanan sahibi Mehmet Yaşar Coşkun’u savundu. Savaş’ın bu açıklaması toplumsal medayda infial yarattı.

Savaş, Coşkun’a “İdealist insan” dedi

Lütfü Savaş, Show TV’ye yaptığı açıklamada, Coşkun’u savunarak, “Orası eski Mimarlar Odası Liderimizin yaptığı bir bina. Büyük ihtimal zelzele yönetmeliğine nazaran yapmıştır. Bu arkadaşımız sahiden idealist bir insan. Şiddetin büyüklüğünün de hesaba katılması gerekiyor” diye konuştu.

“Sorgulanırsa yazık etmiş oluruz”

Savaş, yaşanan debremi küçük bir kıyamate benzeterek, “Burada ne belediye ne mevzuat ne bu işi yapan beşerler nitekim çok sorgulanırsa biz onlara yazık etmiş oluruz. Samimi söylüyorum. Binaların ruhsatını ilçeler veriyor. O nedenle rahat konuşuyorum” dedi.

İdealist dediği Coşkun kaçarken yakalandı

Hatay Büyükşehir Belediye Lideri Savaş’ın idealist diyerek savunduğu ve yüzlerce insanan mezar olan Rönesans Rezidans’ın sahibi Mehmet Yaşar Coşkun, dün yurtdışına kaçmak isterken emniyet güçleri tarafından yakalandı. Coşkun, içinde yüklü bir ölçüde para olan bir sırt çantasıyla derdest edildi.

Teknik yönetici Altay’dan sert tepki

Savaş’ın Coşkun’u savunan açıklamalarına toplumsal medya üzerinden büyük reaksiyon geldi. Spor adamları da reaksiyon gösterenler ortasındaydı. Teknik yönetici Turgay Altay, “Yazıklar olsun, ahlaksızlar, utanmazlar. Senin için ter akıtan oyuncu hâlâ enkaz altında, gittiği günden bugüne canhıraş çalışan dünya uygunu adam hâlâ enkazda, sen utanmadan bu kelamları söyleyebiliyorsun, hepinize hakkımızı helâl etmiyoruz, şarlatan, haysiyetsizler. Beter olun” diyerek, çok ağır reaksiyon gösterdi.

Önce AK Parti sonra CHP’den seçildi

2009 yılındaki mahallî seçimlerde AK Parti’den aday olarak Hatay Büyükşehir Belediye Lideri seçilen Lütfü Savaş, 5 yılın sonunda partisi tarafından tekrar aday gösterilmedi. Savaş bunun üzerine AK Parti’den istifa ederek CHP’ye geçti. Lütfü Savaş, 2019 yılında da CHP’den seçime girip kazanarak, Hatay’ın belediye başkanlığına ikinci sefer seçildi.

“Cennetten kare” insanların cehennemi oldu

Hataysporlu futbolcu ve idarecileri de enkaz altında bırakan Rönesans Rezidans, Antis Yapı firması tarafından inşa edilerek 2013 yılında kullanıma açıldı. “Cennetten bir kare” sloganıyla daireleri satışa çıkartılan yahut kiralanan rezidans 12 kattan ve toplam 250 daireden oluşuyordu. Yaklaşık bin kişinin yaşadığı rezidansın tanıtımlarında zelzeleye dayanıklık bilhassa vurgulanmıştı. “Cennetten bir kare” denilen rezidans insanlara cehennem oldu!

Coşkun şirketini Karadağ’a taşıdı

Rönesans Rezidans’ı yapan Antis Yapı’nın sahibi Mehmet Yaşar Coşkun’un şirketinin merkezini Karadağ’a taşıdığı da ortaya çıktı. Gazeteci Bahadır Özgür, “Antis Yapı merkezini 2017’de Karadağ’a taşıdı. Budva’da Antis Montenegro Danışmanlık ismiyle şirket kurdu. Oturum müsaadesi alma ve vatandaşlık üzere hususlarda teknik, hukuksal hizmet veriyor” dedi.

Hatayspor Onursal ve Hatay Belediye Lideri Lütfü Savaş Kızdırdı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Spor Haber ve Spor Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!