featured

Galatasaray’ın +5’i futbolculara yaradı: 100 milyon TL

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AJANSSPOR HABER

Galatasaray Lideri Dursun Özbek’in 7 bireyden oluşan Sportif AŞ idare konseyinde sayıyı 12’ye çıkarması operasyonu ekonomik eza yaşayan sarı kırmızılara şimdilik merhem oldu.

Sportif AŞ’ye girmek için 1 milyon Euro verdiler

Başkan Özbek, 7 kişilik Sportif AŞ idaresine dahil olacak 5 yeni isimden 1’er milyon Euro iştirak fiyatı istedi. Bunu kabul eden 5 isim yeni listeye eklendi ve Galatasaray Sportif AŞ’de üye sayısı 12’ye çıktı.

5 milyon Euro futbolculara dağıtıldı

Fotomaç’ın haberine nazaran 5 milyon Euro (98 milyon 550 bin TL) , futbolcuların borçlarını için kullanıldı. Artık kasım başına kadar alacaklı bir futbolcu kalmadı.

Kasım ayı için 70 milyon TL gerekiyor

Futbolculara kasım ayı içinde 70 milyon TL ödeme yapılması gerekiyor. Sarı kırmızılı idare, bu parayı da bularak Dünya Kupası ortasından sonra Muhteşem Lig’e sıkıntısız girmeye çalışıyor.

Galatasaray FIFA’lık oldu

Geçen dönem Galatasaray’da forma giyen Ryan Babel ve Sofiane Feghouli, alacaklarının ödenmemesi nedeniyle FIFA’ya başvurdu. Bu dönem transfer edilen Uruguaylı Lucas Torreira’nın menajeri de ödemelerin yapılmaması nedeniyle kulübe ihtar çekmişti.

Sportif AŞ’de +5 kriz çıkarmıştı

Sportif AŞ’ye 5 yeni üye alınması sarı kırmızılı idarede krize neden olmuştu. Galatasaray Lider Yardımcısı Cemal Özgörkey, “Listeyi herkes üzere açıklandığında gördüm. Ana idare şurasında tartışılmadı. Tartışılması lazımdı. Kimsenin haberi yok” açıklaması yapmıştı.

İkinci isim Erden Timur

23 Ekim’de Sportif AŞ’nin üye sayısının 7’den 12’ye çıkarıldığı duyurulmuştu. Galatasaray Sportif AŞ’de Lider Dursun Özbek’ten sonra ikinci isim Erden Timur.

 Galatasaray AŞ’de kimler var?

25 Kasım’da yapılan Galatasaray AŞ Genel Konseyi’nde daha evvel vazifede bulunan Murat Tacır ve Ural Aküzüm ayrıldı. Şu an Galatasaray AŞ yönetimide bulunan isimler şöyle:

* Dursun Özbek (Başkan)

* Erden Timur (Başkanvekili)

* Metin Öztürk

* Niyazi Yelkencioğlu

* Nihat Kırmızı

* Eray Yazgan

* Maruf Güneş

* Can Natan

* İbrahim Hatipoğlu

* Mustafa Aktaş

* Fatih Demircan

* Emin İmanov.

Galatasaray’ın +5’i futbolculara yaradı: 100 milyon TL

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Spor Haber ve Spor Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!