featured

Galatasaray’dan depremzedeler için konaklama projesi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen 7.7 ve 7.6 şiddetindeki sarsıntıların akabinde Galatasaray’da yardım çalışmaları devam ediyor. Galatasaray Lideri Dursun Özbek ve Galatasaray Lider Vekili Erden Timur’un da yakından takip ettiği yardımların akabinde sarı-kırmızılı idare, depremzedeler için yeni bir konaklama alanı yapılacağını duyurdu.

Sarı-kırmızılı grup, Beyoğlu’ndaki Hasnun Galip binasını depremzedelerin konaklama muhtaçlığı kapsamında kullanıma açacak.

“Barınma yeri yapmamız muhtaçlığı doğdu”

Galatasaray Lideri Dursun Özbek mevzuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Memleketimizin yaşadığı bu büyük felaketin sonucunda bölge beşerinin barınma sorunu ortaya çıktı. Bizim de okulumuzda okuyan talebelerimizin bölgede aileleri var. Onlar da buraya gelecekler. Onlar için acil bir halde barınma yeri yapmamız muhtaçlığı doğdu. Ben de sevgili Fatih Demircan’dan rica ettim. O da artık takımını getirdi” diye konuştu.

“Galatasaray olarak elimizden geleni yapıyoruz”

Galatasaray olarak ellerinden geleni yaptıklarını söyleyen Dursun Özbek, “Süratle harekete geçtik. Allah bir daha bizi bu türlü bir durumla karşı karşıya bırakmasın inşallah. Galatasaray olarak elimizden geleni yapıyoruz yapmaya da devam edeceğiz. Çarşamba günü aileleri konaklatacak halde hazırlanıyoruz. Boyasını, badanasını ve tesisatlarını yaptık inşallah bir daha bu türlü bir şey yaşamayız” formunda konuştu.

“Sosyal ömür alanı yapıyoruz”

Depremzedeler için yeni yapılacak konaklama yerleri hakkında bilgiler veren Galatasaray Sportif AŞ İdare Şurası Üyesi Fatih Demircan, “Bu katta sekiz odamız var. Aşağıda da üç odamız var. Bir de fuaye alanı yani toplumsal ömür alanı yapıyoruz. Bir üst katımızda da yaklaşık 20 aileyi konaklatabilecek alanımız olacak” dedi.

Galatasaray’dan depremzedeler için konaklama projesi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Spor Haber ve Spor Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!