featured

Galatasaray’da lider Dursun Özbek’ten şampiyonluk açıklaması

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AJANSSPOR – HABER

1905 Galatasaraylı Yönetici ve İş İnsanları Derneğinin (1905 GSYİAD) düzenlediği 20. GSYİAD Sarı Kırmızı Kareler Fotoğraf Yarışı’nın ödül merasimi Nef Stadı’nda düzenlendi. Burada bir konuşma yapan Galatasaray Kulübü Lideri Dursun Özbek, sar kırmızılı topluluğun para-puldan çok, birlik, beraberlik ve sevgiye gereksinimi olduğunu söz etti. Ayrıyeten Özbek, şampiyonluk sorusuna flaş bir karşılık verdi.

“GSYİAD üzere kurumlar, çok büyük ihtiyaç”

Galatasaray üzere bir dünya markasının GSYİAD üzere kurumlar üzerinde yükseldiğini ve bu tip kurumların kulüp başarısına olan takviyesini görmenin kendisini gururlandırdığını vurgulayan Özbek, bilhassa bu devirde Galatasaray destekçisi olan kurumlara çok büyük gereksinimleri olduğunu aktardı.

“Bankalar Birliği için geldik”

Yönetimin, kulübü girdiği mali zorluklardan çıkarmak vaadiyle haziran ayında seçildiğini hatırlatan Özbek, “Özellikle çok daha evvel yapılan Bankalar Birliği mutabakatını sonlandırmak üzere geldik. Genel heyet üyelerine ve bütün Galatarasaylılara da bu bildirisi verdik. Ehemmiyeti, geçtiğimiz 5,5 aydan sonra çok daha düzgün anlaşılıyor. Ülkemizin yaşadığı ekonomik zorluklar, yükü biraz daha ağırlaştırıyor ve bunun içinden çıkışın daha da güçlü süreçlerden geçeceğini gösteriyor. Ancak bunun, bizim azmimizin bitmesine, verdiğimiz kelamdan zerre kadar sapmamıza neden olmayacağının da ben buradan size kelamını veriyorum.” dedi.

Özbek, projelerini anlattı

Göreve başladıklarından beri gerçekleştirdikleri projelerle ilgili bilgi veren Özbek, Mecidiyeköy’deki binalarını rezidans olarak satışa hazırlayıp ofis kurduklarını söyledi.

Florya, Kemerburgaz’a taşınacak

Florya’daki Metin Oktay Tesisleri’ni Kemerburgaz’a taşımak için harekete geçtiklerini ve yakında bunun temel atacaklarını vurgulayan Özbek, bu merasim için bütün Galatasaraylıları bekleyeceklerini ve daima birlikte bir gövde gösterisi yapacaklarını lisana getirdi.

“50 yıldan beri tesisleşme yok”

Florya projelerinde sona yaklaştıklarını anlatan Özbek, kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Öncelikle ekibin yerleşmesinden sonra taşınma gerçekleşecek. Akabinde inşaata başlayacağız. Bitti mi, bitmiyor. Çok kıymetli bir mevzu var; Galatasaray’ın tesisleşmesi gerekiyor. Hafızamızı geriye hakikat çalıştırırsak en son Galatasaray tesis yatırımı, 40-45 sene evvel yapılmış. Aslında yapılan binaların ömrü 50 sene olarak ölçülüyor. 45 yıldan beri spor kulübü olarak faaliyet gösteren, iki bine yakın amatör atleti olan bir kulüp, 50 yıldan beri tesisleşme eforuna girmemiş. Bunun bir eksiklik olduğunu görüyorum.”

“Bu tip dayanaklar bize büyük güç katıyor”

Yeni devirde bu eksiklerin giderilmesi için ağır efor harcadıklarına dikkati çeken Özbek, “Galatasaray’ın buna gereksinimi var. Bunu niçin söyledim? Bu yatırımları yaparken GSYİAD’a büyük vazife düşüyor. İbrahim beyefendi (Hatipoğlu), Kemerburgaz’daki iki futbol alanını yapmak üzere bize kelam verdi. Bu tip takviyeler bize büyük güç katıyor, büyük bir motivasyon veriyor. Onun için çok önemsiyorum. Bütün Galatasaray’ı sevenlerin, gerek kurumsal gerek dernek bazında gerekse münferit olarak bundan sonraki çalışmalar için bizim elimizden tutmalarını rica ediyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

“Galatasaray’ın buna büyük muhtaçlığı var”

Camiaya seslenen Özbek, “Bu şiddetli süreçten çıkmamızda en kıymetli muhtaçlık duyduğumuz şey birlik ve beraberlik.” sözünü kullandı.

Bunu daima söylediğini ve söylemekten usanmayacağını da vurgulayan Özbek, “Sevgi iklimini yaratmamız lazım. Kulübün içindeki küskünlüklerin bitmesi lazım. Bu güçlü süreçte bizim en büyük gereksinimimiz olan konu bu. Para bul bulunuyor lakin sevgi iklimi çok kıymetli. Onun için kıymetli Galatarasaylılar, bu manada bir ortaya gelelim ve Galatasaray Spor Kulübünü daha üst düzeylere taşımak için elimizden geleni yapalım. Galatasaray’ın buna büyük muhtaçlığı var. Bundan sonraki faaliyetlerimizi, çalışmalarımızı vakit zaman sizin önünüze getireceğiz. Bizden dayanağınızı esirgemeyin. Kulübü bu güçlü günlerden çıkarmak için son derece ağır çalışıyoruz. Hepiniz elimizden tutun.” diye konuştu.

Dursun Özbek’ten şampiyonluk açıklaması

Dursun Özbek, “Şampiyonluk fotoğrafı görür müyüz?” sorusunu da, “Göreceğiz.” halinde yanıtladı.

Galatasaray’da lider Dursun Özbek’ten şampiyonluk açıklaması

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Spor Haber ve Spor Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!