featured

FIFA’dan renk körü operasyonu! İşte ülke ülke formalar

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hüseyin Özkök -Ajansspor 

Katar’da düzenlenen 2022 Dünya Kupası’nda küme maçları geride kaldı. artık sıra Son 16 Çeşidi yani öteki bir deyişle elemeli tiplere geldi.

Ülkeler, formalarını FIFA’ya bildirdi

Açılış maçı öncesinde FIFA’nın turnuva ile ilgili getirdiği kuralların kimi kıymetli kısımlarını Ajansspor okuyucuları ile paylaşmıştık. Bunların ortasında grupların kullandıkları gereçler de vardı. Bütün gruplar turnuvadan iki ay evvel açık ve koyu renkelrde olmak üzere giyecekleri 2 ekip formanın hangileri olacağını FIFA’ya bildirmişti.

Kamerun- İsviçre maçında makûs sınav

Karşılaşmalarda kadroların ve hakemlerin seyircilerin ayırt edebileceği formalar giymesi gerekirken bilhassa de kırmız ve yeşil renk körlüğü yaşayan insanları da gözetmeleri gerekiyor. Lakin G Grubu’nda oynanan İsviçre-Kamerun karşılamasında İsviçre kırmızı Kamerun da yeşil forma ile alana çıktı ve bu renklerde körlük yaşayan beşerler maçı seyretmekte çok zahmet çekti.

FIFA tedbir aldı, formaları açıkladı

FIFA bunun üzerine ekipleri uyarırken başka maçlarda bir renk sorunu yaşanmadı. Turnuvanın kalan maçları için de kadroların giyecekleri formaları da fotoğraflı formda açıkladı. İşte maçlarda giyilecek formalar…

Hollanda-ABD

Arjantin-Avusturalya

İngiltere-Senegal

Fransa-Polonya

Japonya-Hırvatistan

Brezilya- Güney Kore

Fas-İspanya

Portekiz-İsviçre

FIFA’dan renk körü operasyonu! İşte ülke ülke formalar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Spor Haber ve Spor Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!