featured

Fenerbahçe Depremzedeler İçin Taraftarlara Çadır Bağışı Daveti Yaptı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AJANSSPOR-HABER

Türkiye’yi vuran Kahramanmaraş merkezli 7.7 büyüklüğündeki sarsıntının yaralarını sarmak için birinci günden itibaren çalışan Fenerbahçe Kulübü, taraftarlara çadır bağışı daveti yaptı. Sarı lacivertli kulüpten yapılan açıklamada, materyal sevkiyatına şimdilik orta verildiği hatırlatılarak, önceliği çadırlara verildiği kaydedildi.

Fenerbahçe 30 tır yardım yolladı

Kulübün yaptığı duyuruda, “Ülkemizi yasa boğan sarsıntı felaketinde yetkililerle yaptığımız görüşme doğrultusunda bölgede yaşanan materyal yoğunluğu sebebiyle 30 tırlık gönderimin akabinde gereç sevkiyatlarını bir müddetliğine durdurduğumuzu açıklamıştık. Yola çıkan tırlarımızın bölgelere ulaşma haberlerini yakınen takip ediyoruz” denildi.

Tırlar yalnızca çadır taşıyacak

Fenerbahçe’nin açıklamasında yetkililerle yapılan görüşmeye değinilerek, “Afet bölgesindeki vatandaşlarımızın soğuk hava şartlarından korunabilmeleri için ana muhtaçlığının çadır olduğu bilgisini aldık. Bu muhtaçlığa bir nebze olsun dayanak olmak ismine an prestijiyle bir tırımız yalnızca çadırla doldurmak ve çabucak yola çıkmak üzere stadımızda hazır bulunmaktadır” denildi.

Çadırlar Ülker Stadı’nda toplanacak

Vatandaşlara davette bulunan Fenerbahçe, “Çadır tedarikinde takviye olabilecek vatandaşlarımızı, meskenlerinde çadırları bulunan tüm halkımızı Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi, Recep Peker Caddesi, Fenerium Tribünü Otopark Girişine bekliyoruz. Bir sefer daha tüm inancımızla vurguluyoruz: Yaralarımızı daima birlikte saracağız!” sözleri kullanıldı.

Kadıköy Belediyesi de çadır istiyor

Kadıköy Belediyesi de dün yaptığı açıklamada gereç sevkiyatına orta verildiği belirtilirek, yardımsever vatandaşlardan çadır dayanağı beklendiğini duyurdu. Belediye idaresi, çadırların merkezindeki otoparka teslim edilebileceğini bildirdi.

Üç büyüklerden ortak logo

Fenerbahçe, Beşiktaş, Galatasaray ve Trabzonspor başta olmak üzere spor kulüpleri 10 vilayetimizi vuran zelzeleden çabucak sonra süratli bir biçimde organize olarak depremzedeler için onlarca tırlık yardım topladı ve ulaştırdı. Üç büyük kulüp, birbirleriyle de dayanışma içine girerek yardımlara logolarını birlikte kullandılar, statlarını da tüm yardımlar için lojistik merkezi yaptılar.

Fenerbahçe Depremzedeler İçin Taraftarlara Çadır Bağışı Daveti Yaptı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Spor Haber ve Spor Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!